Pēc iepriekšējā Talsu posma par līderi 2WD klasē ar viena punkta pārsvaru bija izvirzījies krievu pilots Dmitrijs Mjačins, kuram sekoja Gata Klemenča un Jāņa Berķa ekipāžas. Pēc rallija “Madona 2012” Mjačins vēl vairāk ir nostiprinājies līderpozīcijā, bet Klemencis un Berķis piedzīvoja izstāšanos. Tieši tapēc NORDSPEED jautāja abiem pilotiem par izstāšanās iemesliem un gaidāmajām sacīkstēm Igaunijā.

Abi piloti izsaka visdziļāko līdzjūtību mirušā rallija stūrmaņa Igora Bartaščenoka tuviniekiem, norādot, ka šis notikums ietekmēja visu rallija turpmāko gaitu.

Gatis Klemencis norāda, ka startā nekādu īpašu notkumu nebija un viņi startējā kā vienmēr: “Rallijs mums iesākās kā parasti, ar lielu apņēmību noturēt savas pozīcijas čempionāta kopvērtējumā. Pirmais ātrumposms, kuru veicām, mūs priecēja, bija progress rezultātos. Diemžēl pirmais ātrumposms iezīmējās arī ar traģēdiju. Pirmās dienas sacensības ar negadījumu bija arī beigušās.”

Kā norāda pilots tad otrā diena viņam pagāja ļoti neveiksmīgi: “Otrā diena iesākās ar nespēju koncentrēties, laikam jau esam tikai cilvēki. Ļoti ātrā labajā līkumā, nespējām mašīnu noturēt trajektorijā, kā arī līkumā iegājām nepareizi un rezultātā 3.5 kūleņi.” Par laimi pēc šīs avārijas tika bojāti tikai dzelži. Kā norāda pilots tad, tagad ir jāremontē mašīna nākamajam posmam “Rally Estonia”.

Savukārt Jānis Berķis norāda, ka viņiem gan rallijs īsti nesākās kā plānots: “Mums šoreiz bija uzlikta jauna ātrumkārba ar kuru vispār nebijām braukuši. Līdz ar to zaudējam ātrumu,” pagāja ilgs laiks, kamēr pilots saprata kā viņa strādā. Viņš turpina: “Ar katru ātrumposmu mums veicās arvien labāk un labāk, jau uz 6 ātrumposmu bijām atraduši veidu kā iegūt papildus sekundes trasē. Diemžēl salūza mašīnas motors.”

Par kopvērtējumu saka: “Žēl, ka mēs izstājāmies. Mjačinu apdzinām, bijām tikuši pat 9 sekundes priekšā un izstājāmies. Primārais mērķis mums bija tikt tieši Mjačinam garām. Tagad jau viņš atrodas krietni priekšā kopvērtējumā. Jāgaida nākamais čempionāta posms.” Kā norāda pilots tad nākamās sacensības viņš plāno aizvadīt rallijsprintā “Gulbis 2012”, ja izdosies saremontēt mašīnu. Ja neizdosies, tad noteikti startēs Latvijas rallija čempionāta posmā Igaunijā 20. un 21. jūlijā.

Kā jau minēts, tad rallija vadībā 2WD klasē ir izvirzījies Dmitrijs Mjačins, bet trešo vietu dala jau trīs piloti bez Jāņa Berķa un Gata Klemenča arī Edgars Balodis. Paredzams, ka cīņa par kausu notiks līdz pēdējam sezonas posmam.