Šodien notikušajā “Hertz British Grand Prix” kārtējā posmā Silverstonā grūtā cīņā uzvaru izcīnīja “Yamaha Factory Racing” komandas pilots Horhe Lorenzo, kurš aiz sevis atstāja abus “Repsol Honda” pilotus – Keisiju Stoneru un Dani Pedrosu.

MotoGP sacīkšu sākumā, iepriekš prognozētais lietus tomēr nesāka līt līdz ar ko ļoti labs starts izdevās “Yamaha” pilotam Benam Spīsam, apdzenot gan “Repsol Honda” pilotu Stouneru, gan “San Carlo Honda Gresini” pilotu Bautistu. Otrs “Yamaha” pilots Lorenzo zaudēja vietu startā, bet jau pēc brīža bija pietuvojies vadošajai grupai, atrodoties piektajā vietā.

Vēl 17 apļus pirms sacīkstes beigām Lorenzo acīmredzami bija atradis savu ritmu un sāka strauji pietuvoties līderu grupai un sāka sekot “Tech3” komandas pilotam Andrea Doviciozo un “Repsol Honda” komandas pilotam Dani Pedrosam. Apli vēlāk “Ducati” pilots Niks Haidens  mēģināja apdzīt “San Carlo Honda Gresini” pilotu Alvaro Bautistu, kurš atradās trešajā pozīcijā, tomēr, iebraucot līkumā bremzēja pārāk vēlu un izbrauca līkumu pārāk plati, ļaujot spānim tomēr argriezties trešajā pozīcijā. Līdzīgi, ar apdzīšanu nepaveicās Stoneram, kurš tādā pašā veidā mēģināja apdzīt sev priekšā braucošo Spīsu, kad teksasietis pieļāva kļūdu kādā no līkumiem.

Vairāk apdzīšanu sākās tad, kad Lorenzo izmantoja pieļautās kļūdas Bautistas un Haidena cīņā un jau pēc brīža Haidenu apdzina arī “Tech3” – Andrea Doviciozo, bet Lorenzo bija jau nonācis trešajā pozīcijā, aiz Stonera. Vēlāk jau Stoners tomēr tika garām Spīsam un izvirzījās pirmajā vietā.

Cīņas par pozīcijām vēl nebeidzās un nu jau Spīsa otro vietu nopietni apdraudēja paša komandas biedrs – Lorenzo. Šī cīņa nebija ilga un Lorenzo apdzina Spīsu, kuru jau nākošajā līkumā apdzina arī Bautista. Tajā pašā līkumā Pedrosa apdzina Doviciozo, bet jau dažus līkumus vēlāk Dovi atguva savu pozīciju no Pedrosas. Itālis turpināja cīņu un jau pēc brīža apdzina Spīsu, ko tūlīt pēc tam apdzina arī Pedrosa, nobīdot amerikāni uz sesto vietu.

Vienpadsmit apļus pirms sacīkstes beigām Lorenzo bija pietuvojies pirmajā vietā esošajam Stoneram, uzsākdams cīņu par pirmo pozīciju. Tajā pašā aplī kritienu piedzīvoja Doviciozo, bet viņa komandas biedrs – Kals Kračlovs apdzina septītajā vietā esošo “LRC Honda” pilotu Stefanu Bradlu. Doviciozo, gan spēja atgriezties trasē, tomēr sacīksti beidza pēdējā vietā.

Jau apli vēlāk, pēc savstarpējas apmainīšanās pozīcijām, Lorenzo tomēr spēja apdzīt Stoneru un izvirzījās pirmajā vietā gandrīz vienlaicīgi ar Pedrosas izvirzīšanos trešajā pozīcijā.

Nākošā apļa laikā gan Pedrosa, gan Bautista sāka pietuvoties otrajā vietā esošajam Stoneram, kurš bija nedaudz samazinājis tempu, līdz ar to, sešus apļus pirms sacīkstes beigām izveidojās cīņa par otro pozīciju starp trijiem pilotiem, bet Lorenzo, atrodoties pirmajā vietā bija jau izveidojis ievērojamu atstarpi no otrās pozīcijas. Tajā pašā aplī “Ducati” pilots Valentīno Rosi, kurš bija vienīgais pilots, kurš savam motociklam bija izvēlējies cietā sastāva priekšējo riepu, apdzina “Pramac Racing” pilotu Hektoru Barbera cīņā par devīto vietu. “Speed Master” komandas pilots Matia Pasini izstajās no sacīkstes dēļ motocikla mehāniskām problēmām.

Lorenzo piedzīvoja nelielu izbīli četrus apļus pirms sacīkstes beigām, kad viņš gandrīz tika nomests no sava spēkrata kādā līkumā, tomēr spānim izdevās saglabāt līdzsvaru un saglabāt pirmo pozīciju, līdz ar ko Stoneram izdevās samazināt atstarpi starp Lorenzo. Sacīkstes vēlākajos posmos izveidojās spraiga cīņa starp Kračlovu un Haidenu, kad brits apdzina sestajā vietā braucošo Haidenu. Savukārt cīņa starp “Power Electronics Aspar” komandas biedriem Aleiksu Espargaro un Rendiju de Punjē turpinājās līdz pat finiša līnijai. Šajā cīņā uzvarēja Espargaro, aiz sevis, 12 vietā atstājot de Punjē.

Sacīkstes beigās tā arī neviens vairs nespēja atņemt pirmo pozīciju Lorenzo un spānis finišēja pārliecinoši, līdz ar to palielinādams savu pārsvaru Čempionāta kopvērtējumā. Otro un trešo vietu attiecīgi izcīnīja komandas biedri – Stoners un Pedrosa. Ceturtajā vietā finišu sasniedza kvalifikācijas uzvarētājs – Bautista, aiz sevis – piektajā vietā atstādams Benu Spīsu. Sestajā vietā finišēja Kals Kračlovs no “Tech3”, kurš sacīksti uzsāka no pēdējās vietas, jo nepiedalījās kvalifikācijā dēļ kritiena rezultātā iegūtā potītes savainojuma trešajā treniņu sesijā. Top desmitnieku noslēdza Haidens, Bradls, Rosi un Barbera. Labākais no CRT klases atkal bija Aleiks Espargaro, kurš finišēja 11. vietā, priekšā savam komandas biedram – de Punjē.

1 KOMENTĀRS