Sebastians Fetels uzskata, ka apdzīšanas Eiropas GP laikā, kas notiks Valensijas ielu trasē šīs nedēļas nogalē, būs bīstams pasākums.

Fetels, kurš iepriekšējā posmā Kanādā startēja no pole, bet finišēja ceturtajā vietā, ir pārliecināts, ka augstās sienas gar trases malām pastiprina turbulences efektu laikā, kad mašīnas brauc tuvu viena aiz otras.

“Valensijā mēs braucam ar vidējo ātrumu ap 200 km/h un tas nozīmē, ka tā ir viena no ātrākajām ielu trasēm Formulā 1,” skaidroja vācietis. “Apdzīšanas šajā trasē ir iespējams, tomēr tikai ar zināmu riska piedevu. Gaisa turbulence, ko rada tuvu viena otrai braucošas mašīnas, nepazūd tik ātri, kā tas notiek citās trasēs. Tam par iemeslu ir augstās sienas gar trases malām. Šeit bieži zūd saķere un atsevišķos gadījumos nākas nomest ātrumu. Arī starta finiša taisne Valensijā ir īpaša – tā nav pārāk gara un pēc tās ir ātrs labējais līkums, kas jāveic ar 290 km/h lielu ātrumu.”

Pēc Kanādas GP Sebastians Fetels ieņem trešo vietu pilotu kopvērtējumā, līderim Luisam Hamiltonam zaudējot 3 punktus, bet otrā vietā esošajam Fernando Alonso vienu punktu.

1 KOMENTĀRS