Fernando Alonso Eiropas GP laikā izcīnīja savu 29to uzvaru un nostiprinājās piektajā vietā visu laiku uzvarētāju sarakstā. Šobrīd spānim vajag vēl divas uzvaras, lai šajā sarakstā noķeru Naidželu Manselu.

Alonso uzvara

Šī Alonso bija tikai otrā uzvara Spānijas teritorijā – otra tika izcīnīta 2006.gadā Spānijas GP posmā Barselonas trasē. Svētdien Alonso uzvarēja no 11.starta pozīcijas, tomēr iepriekš viņš to ir spējis izdarīt no vēl zamākām vietām: 2008.gadā Singapūrā no 15.pozīcijas startā, lai gan šī sacīkste iegāja vēsturē ar bēdīgi slaveno ‘krašgeitas’ skandālu.

Līdz ar to, ka Luiss Hamiltons pēc sadursmes ar Pastoru Maldonādo bija spiests izstāties no Eiropas GP, Fernando Alonso ir palicis vienīgais pilots šajā sezonā, kurš izcīnījis punktus visās sacīkstēs. Turklāt Alonso tagad ir izcīnījis punktus 20 sacīkstēs pēc kārtas – sākot ar pagājušā gada Eiropas GP posmu. Spānim šobrīd vēl pietrūkst 4 posmu punktos, lai viņš atkārtotu Mihaela Šūmahera panākumu, kurš punktos iebrauca 24 reizes pēc kārtas laikā no 2001.gada Ungārijas GP līdz pat 2003.gada Malaizijas GP. Taisnības labad jāpiebilst, ka Šūmahera gadījumā toreiz punkti tika piešķirti tikai līdz sestajai vietai vai 2003.gadā līdz astotajai vietai, kamēr Alonso rekorda gājiens ir sācies, kad punktus F1 piešķir jau līdz desmitajai vietai. Lai gan nevaram šo panākumu salīdzināt ar Šūmahera pānākumu, viennozīmīgi jāatzīmē Alonso stabilitāte un tieši tas šogad viņam ir ļāvis kļūt par čempionāta līderi.

Fetels noķer varenos

Sebastians Fetels Līgo dienā izcīnīja savu 33.pole karjerā, noķerot šajā rādītājā tādus F1 varenos kā Džimu Klarku un Alenu Prostu. Interesanti, ka Klarka rekords turējās no 1968. līdz 1989.gadam, kad to ASV GP posmā pārspēja Airtons Senna.

Salīdzinājumam Klarks savas 33 pirmās starta pozīcijas spēja izcīnīt tikai 72 GP posmos, kamēr Prosts to izdarīja 199 posmos un Fetels 89 posmos. Līdz ar to Fetela rādītājs ir krietni tuvāks Klarka sasniegumam. Šobrīd pole position rādītājā tikai Senna (65) un Mihaels Šūmahers (68) ir priekšā Fetelam.

Pirmajā sacīkstes daļā Valensijā Fetels atradās komfortablā vadībā, bet tad sekoja izstāšanās. Līdz ar to pagaidām šogad viņš vadībā ir pavadījis visvairāk apļus – 119. Viņam seko Alonso ar 108 apļiem vadībā.

Šūmahers beidzot uz pjedestāla

Lai gan pēc sacīkstes parādījās iespēja, ka Mihaels Šūmahera varētu zaudēt trešo vietu par DRS izmantošanu dzelteno karogu zonā, tiesneši lēma par labu vācietim un tādejādi viņš ir ticis pie 155tā goda pjedestāla savā karjerā. Iepriekšējais Šūmahera pjedestāls bija 2006.gadā Ķīnas GP laikā un tas bija tieši pirms 100 sacīkstēm, lai gan pats Šūmahers ir piedalījies tikai 48 no tām.

Līdz ar to Šūmahers ir kļuvis par 11to pilotu, kurš šajā sezonā ir finišējis uz goda pjedestāla. Tāpat vācietis 43 gadu un 173 dienu vecumā ir ir vecākais pilots, kas kāpis uz pjedestāla kopš Džeka Brebema, kurš 1970.gada Lielbritānijas GP izcīnīja otro vietu. Interesanti, ka Brebemu tolaik daudzi aicināja beigt karjeru vecuma dēļ un viņš, izjokojot savus kritiķus, divus posmus pirms Lielbritānijas GP uz starta ieradās ar mākslīgo bārdu.

Info: F1Fanatics

1 KOMENTĀRS