Valensijas GP laikā notika vairākas sadursmes, kuru rezultātā ir piešķirti sodi Žanam Ērikam Verņē un Pastoram Maldonādo.

Par sadursmi ar Heiki Kovalainenu ir sodīts “Toro Rosso” pilots Verņē, kurš apdzenot somu strauji piebrauca viņam priekšā un izraisīja sadursmi, kuras rezultātā boksos bija spiesti doties abi piloti. Verņē ar bojātu riteņa disku izstājās, bet Kovalainens pēc riteņa maiņas atgriezās trasē un izcīnīja 14.pozīciju.

Par šo sadursmi Verņē ir ticis sodīts ar 25 tūkstošu Eiro sodu un 10 starta pozīcijām uz nākamo – Lielbritānijas GP posmu. Pēc šīs sadursmes trasē devās drošības mašīna. Vēlāk Kovalainens šo atgadījumu nosauca par ‘debitanta kļūdu’ no Verņē puses, bet francūzis izvēlējās to nodēvēt par ‘sacīkšu incidentu’.

Heiki Kovalainena un Žana Ērika Verņē sadursme

Tostarp pirmspēdējā sacīkšu aplī sadursmi piedzīvoja Luiss Hamiltons un Pastors Maldonādo, kuriem jau bija kopīga sadursmju vēsture. 12.līkumā venecuēlietis centās apdzīt Hamiltonu, tomēr pirms 13.pagrieziena sekoja sadursme kad Maldonādo centās atgriezties trasē un sekoja sadursme, kuras rezultātā britu pilots ietriecās barjerās. Kamēr Hamiltons nevainoja Maldonādo šajā incidentā, “Williams” pilots norādīja, ka Hamiltons nav viņam atstājis pietiekami daudz vietas trasē.

Tomēr tiesnešu kolēģija, kuras sastāvā šajā nedēļas nogalē ir arī Mika Salo, nepiekrita Maldonādo skaidrojumam un piesprieda viņam sodu izbraukšanu caur boksiem, kas pēc sacīkstes finiša tiek aizstāts ar 20 sekundēm, kuras pieskaita pie rezultāta. Soda skaidrojumā teikts, ka Maldonādo atgriezies trasē ar bīstamu manevru. Tādejādi galējos rezultātos Maldonādo atkritis uz 12.vietu, kamēr uz desmito tas ļauj pacelties viņa komandas biedram Bruno Sennam.

Hamiltona un Maldonādo sadursme

Maldonādo un Hamitona komentāri pēc sadursmes

1 KOMENTĀRS

  • nu bet te jau vecit cinijas ka id***, ja tu redzi ka prieksejais brauc un slidinas, un tev ir 2 apli lai vinu apdzitu, nu kapec jaboja gonka sev un otram taisot tik stulba skludas, vins butu pagaidijis vienu likumu un taisne ar drs apdzinis, nevis sanos lidojis ieksa!!

   • nu tas tomēr nav viens un tas pats jautājums – viena lieta ir tas, cik gudri bija tur un tobrīd uzbrukt, ja vēlāk to varētu izdarīt drošāk (un es piekrītu, ka tā nu tiešām bija Maldonado kļūda), pavisam cita, cik “noziedzīgs” bija pats uzbrukums. nav tā, ka kāds no tiem abiem būtu bez vainas. kas varbūt varētu nosvērt vainu Maldonado virzienā – viņš atradās ārpus trases.

   • tikai nevaj’dzeetu aizmirst, kas MAL ‘paliidzzeeja’ nonaakt aarpus trases – neviens cits ka misters HAM personiigi..

 1. nu mans viedoklis par MAL/HAM ka HAM jau pats ar bija bik “loceklis” – jo izspieda vieta kur vinjam bija perfekti blakaam, pat mazliet prieksha ieejot liikumaa, so tas sods nu taads stiepjams jeedziens – ja gribam redzet apdziishanas tad tads nedriikst buuut jo atkal zeeni ruasitisies dziit – un kur paliek “bezkompromisa ciinja” ?

   • ne tik sen bija noteikumu ‘precizeejums’ sai sakara, un arii, cik nu atceros pa tv redzeeto, MAL bija blakus HAM liidz pat briidim, kad tika izspiests no trases aaraa

    un precizeeto noteikumu ‘burts un gars’ ir, ka arii nominaali prieksaa esosajam (bijusajam) ir jaatstaj vieta uz trases prieks otra. Ko HAM pilniigi noteikti neizdariija

   • man jau liekas, ka sodu iedeva tikai tāpēc, ka HAM ptus nedabūja! ja būtu dabūjis soda nebija! a tagad HAM izstājās MAL ptos! nevar tak tā, jo abi vainīgi! tātad soda otru tā, lai būtu vienāds ar pirmo un vsjo! beigta balle!