Paralēli F1 sacīkstei Valensijas ielās risinājās arī aizraujošas GP2 un GP3 sacīkstes.

“Sauber” F1 komandas rezervists Estebans Gutiress izcīnīja uzvaru pirmajā GP2 sacīkstē sestdien. Incidentiem pārpilnajā sacīkstē aiz meksikāņa finišēja Markuss Ēriksons, kurš startēja no pole, un Luiss Racija. Drošības mašīnas šajā sacīkste bija spiesta izbraukt trasē trīs reizes. Viens no šiem gadījumiem bija pēc Džoljona Palmera un Fabricio Krestani sadursmes, kad pēdējais gaisā apmeta kūleni.

Palmera un Krestani avārija

Otrajā GP2 sacīkstē svētdien jeb sprinta braucienā bez boksu apmeklējumiem uzvaru izcīnīja Luiss Racija, kurš tādejādi kopvērtējumā līdz vienam punktam pietuvojās čempionāta līderim Davide Valseki. Pēdējos sacīkstes apļos notika ļoti aizraujoša cīņa starp vadošajiem pilotiem un Racija vadībā izvirzījās tikai pēdējā aplī, kad apdzina Džeimsu Kalādo. Kopvērtējumā pēc Valensijas posma aiz Valeseki (141 punkti) un Racijas (140) atrodas Kalado ar 95 punktiem.

Sprinta sacīkstes pēdējie apļi

GP3 sacīkstēs Valensijā pa uzvarai tikai šveicietim Patrikam Nīderhauzeram un jaunzēlandietim Mičam Evansam, kurš ir Marka Vēbera protežē un startē Vēberam un Kristianam Horneram piederošā “MW Arden” komandā. Arī kopvērtējumā GP3 čempionātā vadībā ir Evanss, no kura četrus punktus atpaliek viņa komandas biedrs soms Āro Vainio.