Jau šajā nedēļas nogalē norisināsies piektais šī gada Latvijas rallijsprinta čempionāta posms “Gulbis 2012”. Šogad tas norisināsies Cesvaines pusē. Kā sola organizatori, tad šogad sportisti vēl nebūs braukuši, tomēr ceļi ir zināmi gan no šī gada, gan pagājušo gadu rallijiem. “Gulbis 2012” būs ne tikai Latvijas rallijsprinta čempionāta 5. posms, bet arī Igaunijas “E-cup” kausa izcīņas 3. posms, tādēļ uz starta bez Latvijas sportistiem tiek plānotas vēl apmēram 20 ekipāžas no Igaunijas.

Portāls NORDSPEED piedāvā ieskatīties kopvērtējumā pirms gaidāmā rallijsprinta posma.

ROAD klasē pēc rallija “Madona 2012” ir notikušas ievērojamas pārmaiņas par līderiem ir izvirzījusies Kaspara Borga ekipāža, otro vietu ieņem Elmāra Tikuma ekipāža. Savukārt iepriekšējais līderis Edgars Trūps tāpēc, ka nestartēja ieņem trešo vietu. Kopumā šīs trīs ekipāžas nu jau ir krietni atrāvušās no pārējiem sportistiem.

Pēc rallisprinta čempionāta trešā posma līderpozīcijas 1600 klasē ir zaudējusi Mārča Strautiņa ekipāža, kuru par 1,5 punktu apsteidz Raivja Ozoliņa ekipāža. Pārējie sportisti nu jau atpaliek vairāk nekā 15 punktus no līderiem un šie abi sportisti ir sevi pieteikuši kā nopietnas pretenzijas uz titulu šajā klasē.

Notikumi 4WD klasē liecina tikai to, cik svarīgi ir braukt precīzi un bez izstāšanās, jo pat neliela punktu bagāža katrā posmā var nest čempiona titulu sezonas noslēgumā. Pēc Madonas posma vadību no Edgara Enkura ekipāžas ir pārņēmis Jānis Patmalnieks, kurš uzvarēja šajā klasē. Savukārt Edgars Enkurs neskatoties uz izstāšanos šeit ir saglabā diezgan pārliecinošu otro vietu.   Trešajā vietā pēc “Madonas” joprojām ierindojas Rimanta Kalniņa ekipāža.

Šogad kupli pārstāvētajā 2WD Open klasē šogad ir startējuši jau 20 piloti pie punktiem ir tikuši 16, cīņa par uzvarām un kopvērtējuma vadību ir ļoti saspringta un neviens pilots nevēlēsies šeit piekāpties. Jāņem vērā arī tas, ka šajā klasē startē arī spēcīgie lielā rallija piloti Ralfs Sirmacis un Jānis Berķis, kuri noteikti brauc ar vienu domu – uzvarēt. Ralfs Sirmacis šobrīd ieņem otro vietu,  savukārt pirmo vietu sev nodrošīnājis Kaspars Brencis/Armands Ziemelis, kurš uz pjedestāla ir finišejis pēdējos trijos posmos. Trešo un ceturto vietu ieņem Ģirta Trogana un Viestura Tilgasa ekipāžas.

Jaudīgākajā šī čempionāta 4WD Open klasē par līderiem ar salīdzinoši lielu pārsvaru ir izvirzījusies Edija un Kārļa Bergmaņu ekipāža. Savukārt Mārtiņš un Andris Skakauski nu jau no viņiem abiem atpaliek vairāk nekā 12,5 punktus. Jāpiezīmē, ka tieši Skakausku ekipāža uzvarēja rallijsprinta ieskaitē rallijā “Madona 2012” Trešajā vietā šobrīd atrodas Ginta Bremzes ekipāža, kura nedaudz atpaliek no Skakausku ekipāžas.

Pieteikumu sarakstā redzamas jau sešas Vorobjovs Racing komandas ekipāžas, tostarp arī pats Jānis Vorobjovs, kas skatītājus priecēs, braucot ar BMW markas automašīnu. Startam Cesvainē gatavojas arī Mārtiņa Sviļa/Aivja Aizsilnieka ekipāža.

Rallijsprints ”Gulbis 2012” startēs 30.jūnijā plkst. 14:30 Cesvaines pils teritorijā Parka ielā 8. Sešos ātrumposmos sportistiem būs jānobrauc kopā ap 50 km, sacensību formāts paredz, ka 3 ātrumposmi tiks braukti pa 2 reizēm katrs. Sacensību uzvarētāju apbalvošana – tās pašas dienas vakarā plkst.20:30 pie Cesvaines pils.