Sebastians Fetels uzskata, ka no šī brīža Formula 1 pilotiem Luiss Hamiltons un Fernando Alonso ir līmeni pārāki par visiem pārējiem.

Fetelam tika jautājs, kuri no esošajiem F1 pilotiem ieies vēsturē kā visu laiku izcilākie braucēji un vācietis uzskata, ka tādu nav mazums.

“Šobrīd sāncensība ir ļoti sīva un ir garš saraksts ar lieliskiem pilotiem,” skaidroja Fetels, kurš brīvdienās Gudvudas festivālā sacentās ar labākajiem F1 simulatoru spēļu cienītājiem. “Šogad ir daudz uzvarētāju un visi ir ātri, taču vienmēr līmeni pārāks par citiem ir Fernando, kurš ir vispusīgi attīstīts un pilnvērtīgs sacīkšu pilots. Tāpat Luiss vienmēr ir ļoti ātrs. Aiz viņiem seko ļoti daudz lielisku pilotu: Mihaels vēljoprojām ir ierindā un es nedomāju, ka viņš ir zaudējis savas īpašības. Viss ir atkarīgs no tā, cik labi pilots spēj izmantot mašīnu kombinācijā ar komandas sniegumu un visiem pārējiem faktoriem.”

Pats Fetels pēdējos divos gados ir izcīnījis čempiona titulus, tomēr vācietis uzskata, ka panākumus nevar izmērīt tikai ar titulu skaitu.

“Protams čempiona tituls ir liela daļa no panākumiem,” atzina “Red Bull” pilots, kuram šodien paliek 25 gadi. “Ja paskatāmies uz iepriekšējo laiku izcilākajiem pilotiem, es runāju par Alanu Prostu, Airtonu Sennu, Džekiju Stjuartu un cietiem, – viņi visi ir kļūvuši par čempioniem. Taču ir arī citi uzvārdi un piloti, kas neiziet no prāta, jo viņi bija īpaši, lai arī nekļuva par čempioniem.”

“Es domāju, ka jebkurš Formula 1 pilots ir ļoti ātrs un zina savu darbu,” turpināja Fetels, kurš pēc Malaizijas GP apšaubīja Naraina Kartikejana piederību F1 pilotu komūnai. “Taču ir daži piloti, kam piemīt īpašas spējas un kas vairāk kā citiem. Iespējams tieši šo īpašību dēļ skatītāji viņu mīl vairāk par citiem un vēlas tos redzēt trasē vēl un vēl. Ir daudz pilotu, kas tā arī netiek pie tituliem, taču neskatoties uz to ir skatītāju elki un tā tam ir jābūt.”

1 KOMENTĀRS