Arī pēc Lielbritānijas GP izcīņas piešķirti sodi diviem pilotiem: Kamui Kobajaši un Pastors Maldonādo saņēmuši sodus par incidentiem sacīkstes laikā.

Pastors Maldonādo izraisīja sadursmi ar savu bijušo GP2 konkurentu Serhio Peresu, kurš vēlāk ļoti asi kritizēja venecuēlieti un aicināja tiesnešus viņu diskvalificēt. Pagaidām FIA tiesneši, kuru sastāvā Lielbritānija bija arī Naidžels Mansels, aprobežojās ar brīdinājumu un 10’000 Eiro naudas sodu.

Peress, kurš izstājās pēc šī incidenta, paziņoja, ka “Maldonādo nav cieņas pret citiem pilotiem un viņš ir pilnīgi stulbs sacīkšu pilots”. Nevar aizmirst, ka abi bija iesaistīti sadursmē arī Monako ielās. Tostarp Maldonādo atzina, ka vienkārši zaudējis kontroli pār mašīnu, jo pēc boksu apmeklējuma riepas vēl nebija uzsilušas. Tostarp uz Peresa kritiku Maldonādo atbildēja, ka “meksikānis vienmēr ņerkst, jo arī Monako bija normāls sacīkšu incidents”.

Tostarp Kobajaši saņems sodu jau otro posmu pēc kārtas. Japānim bija piecu starta pozīciju sods pēc incidenta iepriekšējā posmā ar Felipi Masu. Silverstonā Kobajaši boksu apmeklējuma laikā nespēja apstāties pie “Sauber” mehāniķiem, nobloķēja riteņus un notrieca vairākus no saviem komandas darbiniekiem.

“Tā pilnībā bija mana vaina, es nobloķēju riteņus,” skaidroja Kobajaši. “Es atvainojos savai komandai.”

Japāņu braucējs saņems 25’000 Eiro naudas sodu par “bīstamu iebraukšanu boksu terotorijā”. Par laimi mehāniķi netika nopietni traumēti – vairākiem “Sauber” darbiniekiem ir nobrāzumi un vienam izmežģīts īkšķis.

1 KOMENTĀRS

  1. Ja Kobajashi vieta butu bijis Maldonado, tad vins pec sadas darbinieku notrieksanas butu skaidrojis, ka vins boksa iebraucis pareizi, vienigi mehaniki ir tik stulbi, ka nejedz nostaties pareizajas vietas 😀
    Maldonado vispar kruts calis, lai ar kuru F1 pilotu vins izraisitu avariju, vins nekad neatzis savu vainu, un otrs incidenta iesaistitais vienmer bus mulkis, kurs neprot braukt 😀

  2. “vaina” imho iesākās maķenīt agrāk, _busido_ ceļa gājējs diezgan jau šerpi grieza iekšā (t.i. ātrums bij par lielu) un vienkārši netrāpīja “kastē”, ‘riteņu nobloķēšana’ jau bija tikai sekas, var pat teikt – “otmazka”

  3. Nu ko juus tur pieseejaaties Kobajashi, visu nedeelas nogali lija lietus, nebija laika patreneet boksu apmekleejumus- ko vini dara katraa trasee, katraa trasee ir cits segums cits sakeres liimenis, nu cilveeks neatstaaja rezerviiti paarcentaas, nebija sakeres, nu kam negadas, taa jau nebija cuuciiba no vina puses.

    Bet par Maldonaado, ir daudz ko runaat, un ne to labaako. Shajaa sacensiibaa, tas bija saciikshu incedents, nekas tur traks nebija ciiniijaas par vietu, sakere pazuda aizmugurei, nu mees pashi redzam kas sanaaca.
    Bet vina visas izdariibas pagaatnee, tas nu liek aizdomaaties, GP2, ar Hamiltonu Belgijaa, ar Peresu Monako, kas taas par izdariibaam, vinam kaut kas ar galvu nav kaartiibaa, vai kas, vins laikam savaa Venecueelaa ir savaadaak audzinaats, un juutas kruts.