Bijušais pasaules čempions Džekijs Stjuarts uzskata, ka viņš var palīdzēt Romēnam Grožānam uzlabot viņa pilotēšanas spējas un izvairīties no incidentiem.

“Lotus” pilots Grožāns šajā sezonā demonstrē iesapidīgu sniegumu – kvalifikācijā regulāri pārspējot Kimi Raikonenu un jau divas reizes kāpjot uz goda pjedestāla. Tomēr francūzis vairākas iespējas uz labiem rezultātiem ir izniekojis ar avārijām vai sadursmēm jau sacīkstes sākumā. Trīskārtējais pasaules čempions Stjuarts uzskata, ka Grožānam varētu palīdzēt viņa padoms.

“Es teicu Romēnam, ka būtu jauki, ja kādu dienu viņš ierastos pie manis uz pusdienām un mēs mierīgi varētu parunāt,” Stjuarts paziņoja žurnālam “Autosport”. “Tas ir nožēlojami, ka Formulā 1 mums nav pilotu treneru.”

“Tenisā, boksā, golfā, slēpošanā – visur ir sportistu treneri, bet F1 nav,” turpināja skots, kurš ir saistīts ar “Lotus” īpašniekiem “GenII Capital”. “Es nesaku, ka vēlos būs treneris, taču es viņam varu palīdzēt. Sacīkšu piloti vēsturiski nav bijuši labi klausītāji, taču es domāju, ka man ir iespēja viņam palīdzēt.”

Stjuarts atzina, ka “Williams” komanda šajā ziņā ir parādījusi labu piemēru, nolīgstot Aleksu Vurcu, kurš ir vienības pilotu skolotājs šajā sezonā. Nevar aizmirst, ka “Williams” sastāvā ir divi piloti ar mazu pieredzi – Bruno Senna un Pastors Maldonādo.

“Es domāju, ka tā ir ļoti prātīga rīcība,” skaidroja Stjuarts. “Maldonādo ir ļoti ātrs, taču viņam ir vajadzīga palīdzība. Viņam nevajadzēja iekulties tik daudz avārijās un arī Grožānam ne. To visu nevar norakstīt tikai uz neveiksmi, pilots pārāk bieži pagadās nepareizajā vietā, blakus nepareizajiem cilvēkiem. To visu var mainīt. Bet kopumā es esmu sajūsmā par Romēna ātrumu trasē un es domāju, ka viņam ir iespēja vēl šogad izcīnīt uzvaru. Viņam vienīgi jāpārstāj iekulties nepatikšanās un jāveic labi starta manevri.”

1 KOMENTĀRS

  1. sers Džekijs, kā jau gēlu tautas dēlam pienākas, smalki saož, kur smaržo pēc kāposta 🙂

    a Grožāna viedokli par brīvprātīgo treneri zilzaļi rūtotā kepkā (jeb sliktāk) kāds ir dzirdējis jeb vismaz prasījis..

  2. turu iikshkji arii par Lieljaani!! man patiik kaa vinjsh kutina Kimi nervus gan kvalifikaacijaa, gan gonkaa. vinji viens otram neljauj atslaabt, kaa saciit jaasaka.

    ja ne shogad, tad nakamo sezonu gan. tieshi Lieljaanis buus Lotus komandas liideris. veel nedaudz pieredzi vinjam, un vinjsh buus viens no labaakajiem.

  3. Vienmer esmu teicis, ka ta bija tikai stulba apstaklu sakritiba, ka Grozans F1 ar pirmo piegajienu izgasas. Potencials vinam ir tiesam liels un ka pilots vins tiesam ir talantigs. Visas iespejas klut par F1 top pilotu.
    Lotus vispar ka komanda ir loti simpatiska, ar diviem loti atriem un talantigiem pilotiem.