2001.gadā Hokenheimas trase piedzīvoja lielo Hermana Tilkes ‘apcirpšanu’ un jaunās paaudzes līdzjutēji nemaz neatminas sākotnējo Hokenheimringas unikalitāti.

Vēl pirms Otrā Pasaules kara Karlsrūe apkārtē uz vietējiem ceļiem tika izveidota motošosejas trase un pēckara gados DKW un NSU fabrikas braucējs Vilhelms Hercs to pamazām padarīja atpazīsamu, kas nodrošināja trasei iespēju rīkot arī Grand Prix sacīkstes motošosejā.

Oriģinālajā trases versijā bija divas garas taisnes, kas savienojās Hokenheimā, tomēr 1965.gadā uzbūvētais A6 autobānis atdalīja trasi no ciemata un tika uzbūvēta trases “Motodrom” daļa.

Gadu gaitā šī trases verija arī tika nedaudz izmainīta, tomēr galvenokārt drošības apsvērumu dēļ un pēc notikušām traģēdijām. 1968.gadā F2 sacīkstē bojā gāja leģendārais Džims Klarks, kuram par godu vēlāk tika nosaukts viens no trases ‘S’-veida līkumiem. Savukārt 1980.gadā bojā gāja Patriks Depaljē un līdzīgs ātruma slāpētājs tika izveidots arī uz “Ostkurve”.

Līdz 2001.gadam Hokenheimā tika izmantota 6,823 km garā versija un šīs versijas apļa rekords pieder Huanam Pablo Montoijam ar “Williams” – 1:38.117s. Lai nedaudz iepazītu ‘veco’ Hokenheimas trases konfigurāciju, ieteicams noskatīties video ar Mikas Hakinena ‘on-board’ apli 1998.gadā.

1 KOMENTĀRS

    • Es domaaju, ja tev interesee konkreeta naaves vieta, tad tur uz vietas var to atrast, jo krusts tur ir, runaajot par trases vietu, nu tad tas notika arii tieshi tur kur ir tas S-veida liikums, jo pielauju ka 1968. gadaa tur nekaadu liikumu nebija, kaa izgaaja no pirmaa liikuma, tad liidz tam leezenajam kas pa labi iet, tureeja gaazi griidaa.

      Jautaajums vispaar, ko tie stulbie vaacieshi ir izdariijushi ar veco trases dalu, kaadaa sakaraa vajadzeeja visu trases dalu pilniigi nojaukt, vareeja atstaat par pieminu, kaa pieminekli, liidziigi kaa Moncaa, lai cilveeki var pastaigaat, un lai leenaam daba apeed to trasi.

  1. Jāā, atceros, kā 90-tajos Hokenheimas sacīkste bija viena no tām, kas pirms starta radīja patīkamu satraukumu. Bija visai ekstrēmi vērot, kā viss bars nesas pa garajām taisnēm…
    Diemžēl tagad nulle emociju – nu, kā pirms kartinga mačiem 🙂