Pāris nedēļas pēc tam, kad tika paziņots par “Chevrolet” aiziešanu no WTCC čempionāta, “Honda” kompānija ir oficiāli apstiprinājusi savus fabrikas pilotus salonauto čempionātā uz 2013.gada sezonu.

“Honda” komandu 2013.gadā WTCC pārstāvēs bijušais čempions itālietis Gabriele Tarkvīnī un portugālis Tjāgo Monteiro.

50 gadus vecais Tarkvīni ir ļoti pieredzējis braucējs vairākās kategorijās – itālietis aizvadījis 79 posmus (startējis gan tikai 38 sacīkstēs) Formulā 1, bet vēlāk pievērsies salonauto sērijām, kur sācis ar titulu britu čempionātā BTCC (1994.gadā), tad pievienojies Eiropas čempionātam ETCC un kļuvis par čempionu 2003.gadā pirms triumfēt arī Pasaules WTCC čempionātā 2009.gadā ar SEAT.

Tostarp Tjāgo Monteiro arī ir pilots ar Formula 1 pieredzi – 2005. līdz 2006.gadā viņš aizvadīja 37 sacīkstes “Jordan”, “Midland” un “Spyker” sastāvā, kas faktiski bija viena komanda tikai ar mainītiem īpašniekiem. WTCC čempionātam viņš pievērsās 2007.gadā un kopš tā laika ir izcīnījis 4 uzvaras, lai gan pēdējos divus gadus viņš aizvadīja privātās komandās un rezultāti vairs nebija tik spīdoši.

Kas attiecas uz “Honda”, tad japāņu kompānija apvienos spēkus ar WTCC komandu “JAS Motorsports”, kura attīstīs S2000 specifikācijas modeli, kas būs bāzēts uz “Honda Civic” piecu durvju versijas. Tostarp “Honda” izgatavos 1.6 litru turbo piedziņas dzinēju.

Tjāgo Monteiro, kurš šogad startē “SUNRED” komandā ar SEAT Leon modeli, jau pēdējos trīs čempionāta posmos Suzukā, Šanhajā un Makao debitēs ar jauno “Honda” mašīnu. Tikmēr Tarkvīnī, kurš deviņdesmito gadu beigās jau pārstāvēja “Honda”, pabeigs sezonu “Lukoil Racing SEAT” komandā un pievienosies “Honda” pēc sezonas izskaņas.