Foto: Aldis Putniņš

Mihaelam Šūmaheram Ungārijas GP izvērtās par īstu murgu, kad kļūdas un problēmas nebeidz sākties.

Jau tiku rakstījis par viņa avāriju slapjā trasē piektdienas treniņos, tomēr ar to viss nebeidzās. Kvalifikācijā Šūmahers uzrādīja tikai 17.rezultātu, kas bija viņa sliktākais rādītājs sezonā. Turklāt startā vācietis sajauca savu starta vietu un nostājās 19.vietā, kur bija jāstāv Heiki Kovalainenam (skatīt video).

Pirms iesildīšanās apļa vācietis bija pareizā vietā, bet pēc iesildīšanās apļa Šūmahers ieņēma nepareizo vietu – video to gan daļēji tikai var redzēt, jo priekšā ir “Eni” reklāmas plakāts.

Tas viss izraisīja sajukumu starta rindās aiz Šūmahera un sacīkšu direktors Čarlijs Vaitings atcēla startu un aizsūtīja pilotus vēl vienā iesildīšanās aplī. Tobrīd Šūmahers izslēdza savu dzinēju un tā rezultātā bija spiests startēt no boksiem.

“Mana dzinēja temperatūra pirms starta bija ļoti augsta un kad ieraudzīju dzeltenos karogus, nolēmu motoru izslēgt,” vēlāk skaidroja Šūmahers.

Lai ar to neliktos par maz, stumjot boksos “Mercedes” formulas riepa tika pārdurta un pēc apļa vācietis atkal iebrauca pie saviem mehāniķiem nomainīt riepas. Tomēr Šūmahers pārlieku steidzās, pārkāpa ātruma ierobežojumu un tika sodīts ar izbraukšanu caur boksiem. Vēlāk 58.aplī “Mercedes” komanda nolēma iesaukt Šūmaheru boksos un septiņkārtējais pasaules čempions kļuva par pirmo pilotu, kas izstājās no šī gada Ungārijas GP (2 apļus vēlāk izstājās arī Narains Kartikejans, kamēr visi pārējie sasniedza finišu).

Info: F1Fanatics

1 KOMENTĀRS

   • Ticēt vai nē – tas nav svarīgi. F1 ir bizness, kurā nepieciešami rezultāti.
    Paskaties uz punktu bagāžu Rosberg – 77, Schumacher – 29
    Vai nav nožēlojami?
    Turklāt MS vairs nav jauns un perspektīvs pilots, kurš mācās un progresē… gluži pretēji – regresējošs, neperspektīvs un pēc atgriešanās ārkārtīgi nestabils.
    Domāju, ka vienīgais, kāpēc viņš atgriezās un vēl atrodas F1 ir iepriekš iegūtā popularitāte, līdz ar to $$$ Mercedes komandai, bet nu jau arī šajā ziņā viss izčākstējis, jo Vettel par to ir parūpējies un ir vācu pilots nr.1
    Tāpēc arī saku, ka vairs nav nozīmes viņu turēt komandā… piemēram, nomainīt MS ar A.Sutil nākamajā sezonā.

   • Nu sorry, šitāds truls domu gājiens ir arī Mercedes šefiem, tāpēc arī komanda ir tur, kur tā ir. Neorganizētība un tukši teksti par lielo darbu. Ne viņiem tā formula ātra, ne izturīga.

 1. Būs ar kreiso kāju pa priekšu bolīdā ierausies.
  Par to palikšanu / aiziešanu. Nu pat jau viss ir tādā pak…ā, ka meistars un viņa menedžments gaida (cer) kaut kādu īsto mirkli, kad pacelt (vai nolaist) enkuru. Gribās jau tomēr uz pozitīvas nots atvadīties. Uz nots FA reiz jau sanāca labas atvadas… 🙂