FIA sacīkšu direktors Čarlijs Vaitings ir izteicis atklātu kritiku Mihaela Šūmahera virzienā pēc Ungārijas GP sacīkstes, kad nācās atkārtot starta procedūru.

Ungārijas GP starts tika atlikts, kad Šūmahers nostājās nepareizā starta pozīcijā, radot haosu peletona beigās. Pēc tam 43 gadus vecais vācietis apzināti izslēdza savu dzinēju, lai izvairītos no pārkaršanas, aizmirstot, ka atkārtota starta procedūras noteikumi tika mainīti jau 2005.gadā. Vēlāk tiesneši nostūma “Mercedes” formulu no starta laukuma boksu teritorijā.

Vaitings, kurš ir augstākais FIA oficiālais pārstāvis visos posmos un personīgi atbild par starta procedūru, vācu avīzei Bild am Sonntag norādīja, ka Šūmahers bija pilnībā atbildīgs par startā radīto haosu.

“Mihaelam jau nu vajadzēja zināt noteikumus,” paziņoja Vaitings.

Bild am Sonntag jautāja Vaitingam par to vai pilotiem pirms FIA superlicences iegūšanas ir jāveic arī noteikumu pārzināšanas tests.

“FIA šādus testus neveic,” skaidroja brits. “Mēs pieņemam, ka komandas, kas startē Formulā 1, pārzina noteikumus. Tā ir komandu atbildība nodrošināt, lai tās piloti – darbinieki zinātu noteikumus.”

Jāpiebilst, ka Šūmahers ir otrais pieredzes bāgātākais pilots Formula 1 vēsturē – vācietim aiz muguras 299 GP posmi. Vairāk ir aizvadījis tikai Rubens Barikello (326 GP posmi), kurš šobrīd startē IndyCar čempionātā.