Foto: Aldis Putniņš

“McLaren” gatavojas piedāvāt Hamiltonam lielāku algu, tomēr “Mercedes” piedāvājumu pārspēt nebūs iespējams.

Žurnāls “Autosport” raksta, ka “McLaren” komanda ir sagatavojusi Hamiltonam jaunu piedāvājumu ar lielāku algu, tomēr tas jebkurā gadījumā nespēs stāvēt blakus “Mercedes” dāsnajam piedāvājumam. Iepriekšējais līgums “McLaren” komandā Hamiltonam bija pietiekami iespaidīgs ap 10 miljoniem sterliņu mārciņu sezonā, tomēr ņemot vērā apstākļus, “McLaren” nevar piedāvāt tik lielu algu jaunā līguma ietvaros. Nevar aizmirst, ka “McLaren” tēriņi palikuši tikai lielāki, jo savulaik “Mercedes” kā komandas līdzīpašnieks nodrošināja bezmaksas dzinējus un vēl apmaksāja vismaz viena pilota algu. Tagad “McLaren” pašai nākas segt šos izdevumus un cipars sezonā saskrien uz 30 miljoniem sterliņu mārciņu.

Tostarp “Mercedes” piedāvājums esot uz trīs gadiem (līdz 2015.gadam) ar algu 20 miljoni sterliņu mārciņu gadā. Turklāt līgums dotu iespējas Hamiltonam paturēt izcīnītās balvas un ļautu brīvāk piesaistīt savus sponsorus. Divi pēdējie punkti ir stingri atrunāti “McLaren” līgumā – balvas paliek komandai un pilotiem nav personīgo atbalstītāju vai to skaits ir stingri ierobežots. Tomēr Martins Vitmāršs paziņoja, ka Hamiltona gadījumā tas neesot izšķirošs apstāklis.

Pēc visa spriežot Hamiltona menedžemnta kompānija XIX Entertainment šobrīd skatās tieši “Mercedes” piedāvājuma virzienā, jo gadījumā, ja Hamiltona alga būs zemāka par esošo, kompānija pati par darījumu gandrīz neko nenopelnīs. Tātad galarezultātā viss ir atkarīgs no naudas nevis mašīnas, kas spējīga atnest uzvaras, kā apgalvo Hamiltons.

“Mercedes” boss Ross Brauns tuvākajā laikā kompānijas direktoru valdei prezentēs jauno attīstības plānu un pozitīva lēmuma gadījumā vācu auto gigants beidzot varētu parakstīt arī Konkordes līgumu. Ja Brauna trumji ir veiksmīgs jauno 2014.gada dzinēju projekts un mārketinga zvaigzne Luiss Hamiltons, “Daimler” direktoru padomei būtu grūti atteikt.

Kas tad varētu nākt Hamiltona vietā? Iespējams Niko Rosbergs, kurš varētu tikt iemainīts pret Hamiltonu, ja Mihaels Šūmahers nolemj palikt Formulā 1. Rosbergs gan vēl nav pierādījis, ka spēj regulāri spēlēt augstākajā līgā un turklāt viņš ir pietiekami ‘dārgs’. Abi “Force India” piloti Niko Hilkenbergs un Pols di Resta ir lieliskas kanditatūras par salīdzinoši lētāku naudu, tomēr abi vēl nav startējuši ar vadošas komandas formulu. Vēl tiek minēts “Williams” rezervists Valteri Botass, kurš gan vēl nav startējis sacīkstēs ar F1 mašīnu, tomēr ieguvis labu slavu testu pilota amatā. Savulaik “McLaren” jau noriskēja ar jaunu somu pilotu un tas atmaksājās. Es runāju par Kimi Raikonenu. Jebkurā gadījumā nedēļas līdz Singapūras GP solās būt interesantas.

1 KOMENTĀRS

  1. Hamiltons ir izcils braucējs, bet nu katram ir savas prioritātes un savi kritēriji… Nav jau čalim arī ar ko salīdzināt, jo citur nav braucis.

    Ja runājam par potenciālajiem aizstājējiem, tad liekas, ka visreālākais varētu būt Pols di Resta, kas pietiekami ilgus gadus ir skaitījies Mclaren testpilots (kopā ar Geriju Pafetu un Pedro de la Rosu), attiecīgi varētu būt pazīstams ar komandu gana labi.

    bet varbūt Kimi? reiz jau šī savienība izrādījās negaidīti veiksmīga…

  2. Man atkal liekas, ka Mercedes ir galīgi sagājuši sviestā. Brauns jau sāk izskatīties mazliet jocīgs, lēkājot tiem iedomīgajiem riņķī. Šūmahers ar Rosbergu ir vairāk nekā spējīgi paņemt no F1 visu, ko var paņemt.