Pēc deviņu gadu prombūtnes par atgriešanos pasaules rallija čempionātā gatavojas paziņot korejiešu autoražotāji “Hyundai”.

Uz trīs durvju modeļa “i20” bāzes topošais WRC sacīkšu auto plašākai publikai pirmo reizi tiks izrādīts šomēnes gaidāmajā Parīzes motoru šovā. Kā vēsta respektablais britu motoru sporta žurnāls “Autosport”, jau nākamgad rūpnīcas komanda varētu aizvadīt visus posmus. Informācija gan vēl nav apstiprināta oficiāli.

Tas arī nozīmē, ka 2014. gadā WRC čempionātā būs pārstāvēti trīs no pieciem lielākajiem autoražotājiem pasaulē, jo savu dalību jau apstiprinājuši arī “Volkswagen” un “Ford”. Tāpat WRC klases auto plāno izlaist arī “Toyota” un tādā gadījumā šis cipars būs jau četri. Kā zināms, lielajā pieciniekā ietilpst arī amerikāņu gigants “General Motors”.

Ar 1.6 litru motoru aprīkotais WRC modelis tiek konstruēts “Hyundai” rūpnīcā Dienvidkorejā un tās Eiropas bāzē Vācijā. Šobrīd gan priekšā vēl gaida nopietns darbs gan fabrikā, gan testos, apstiprina kāds anonīms avots, un pilnā gatavībā cīnīties par rezultātiem komanda varētu būt gatava 2014. gada WRC sezonā.

“Hyundai” komanda pameta pasaules čempionātu 2003. gada sezonas vidū, kad to piemeklēja finansiālas grūtības. Tās veiksmīgākā sezona bija 2002. gadā, kad ar “Accent WRC” modeli tika izcīnītas trīs uzvaras atsevišķos ātrumposmos un iegūti desmit punkti kopvērtējumā.