Ar fināla sacensībām „Rallija Latvija” ietvaros Jūrmalā noslēgusies „OKartes Autosporta Akadēmijas” otrā sezona. Par tās uzvarētāju 21 sportista konkurencē kļuva Emīls Blūms no Raunas – viņš nākamgad startēs „OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandas” sastāvā ar Ford Fiesta R2 automašīnu!

 20 gadus vecais Blūms jau pērn lieliski sevi pierādīja „OKartes Autosporta Akadēmijā”, iekļūstot finālsacensībās. Šogad jaunietis spēra soli uz priekšu, un ne tikai iekļuva finālā, bet arī uzvarēja tajā! Emīls parādīja lielisku sniegumu kā abās atlases kārtās 333 trasē un Bauskā, tā arī mediju testos un finālā.

“F1LV

„Emīlu kā jauno Latvijas autosporta talantu noskatījām jau pērn – viņa mērķtiecība un agresīvais braukšanas stils iepatikās žūrijai. Šogad viņš sāka braukt rallijā un ir uzrādījis labus rezultātus, kā arī aktīvi trenējas un pilnveido savas braukšanas prasmes. Blūma sniegums atlases sacensībās un finālā šogad bija ļoti pārliecinošs, tāpēc viņš noteikti ir pelnījis būt „OKartes Autosporta Akadēmijas” uzvarētājs, un mēs ar lielāko prieku redzēsim viņu startējam mūsu komandā nākamsezon!,” tā par uzvarētāju saka „OKartes Autosporta Akadēmijas” žūrijas komisijas priekšsēdētājs Dainars Dambergs.

„Lēnām jau sāku aptvert, kas ir noticis. Sajūtas ir fantastiskas! Ļoti lielu paldies gribu pateikt savai ģimenei, kas mani atbalstījusi visu šo laiku. Tāpat liels paldies „Raunas Bruģakmenim”. Milzigu pateicību esmu parādā savam skolotājam Jānim Vorobjovam – viņš manā attīstībā ieguldījis daudz sava brīvā laika un darba. Ja runājam par konkurentiem – Kristaps Feldmanis bija ļoti spēcīgs. Apbrīnojams ātrums 16 gadu vecumā! Novēlu viņam turpināt strādāt, un tad noteikti arī viņš sasniegs savus mērķus. Ja gribi ko panākt, ir smagi jāstrādā. To zinu es, un to zina arī Kristaps!,” uzzinājis par uzvaru „OKartes Autosporta Akadēmijā” priecīgs bija Blūms.

Otro vietu šī gada „OKartes Autosporta Akadēmijā” izcīnīja 16 gadus vecais sportists no Rugājiem Kristaps Feldmanis. Arī viņš tiks aicināts nākamsezon ar Ford Fiesta R2 braukt „OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandā”, saņemot daļēju finansējumu startam 2013.gada Latvijas rallija čempionātā. Trešo vietu finālā izcīnīja valmierietis Ģirts Vītiņš (18 gadi), aiz sevis atstājot Oto Patmalnieku (15 gadi, Gulbene), Edgaru Grīnīti (22 gadi, Roja), Rūdolfu Bogenu (21 gads, Cēsis) un Andri Orniņu (23 gadi, Rīga).

OKartes Autsporta Akadēmijas galvenais sponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandai sporta riepas nodrošina Kumho. Labvēļi ir arī Latvijas Automobiļu federācija un Fiesta R2 dīleris Baltic Motorsport Promotion. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv, informatīvi palīdz Ātruma Cilts, Go4Speed.lv un Radio 101 Rūc.

 Info: Mārtiņš Dzenītis, „OKartes Autosporta Akadēmijas” preses sekretārs