Foto: Citroen Sports

Pasaules rallija čempionāts jeb WRC pēc deviņu mēnešu neziņas beidzot ir ticis pie aģentūras, kas rūpēsies par tā labklājību.

“F1LV

Kā jau tika gaidīts, FIA Pasaules Motoru Sporta padomes sēdē iepriekšējās nedēļas nogalē tika apstiprināts, ka WRC čempionāta aģentūras būs “Red Bull Media House” un “Sportsman Media Group”, kas šajā pozīcijā nomainīs “Eurosport Media”, kura savukārt turpinās rūpēties par WTCC čempionātu un uz desmit gadiem arī ir ieguvusi tiesības būt par ERC (Eiropas rallija čempionāta) aģentūru. Tādejādi neskaidrība pagaidām ir ar populāro IRC (International Rally Challenge) čempionātu, kura kalendārā uz nākamo sezonā plānojas arī posms Latvijā.

Kopā ar jauno WRC aģentūru padomes sēdē tika apstiprināts arī 2013.gada sezonas kalendārs, kurā ir 13 posmi un pirmais no tiem 20.janvārī Montekarlo. Savukārt Lielbritānijas rallijs pārcelts uz tā tradicionālo norises laiku – sezonas beigām – 17.novembrī.

Strukturālas izmaiņas skārušas arī zemākās WRC sacīkšu kategorijas – turpmāk četru riteņu piedziņas klasi sauks par WRC2, bet divu riteņu piedziņas klasi par WRC3, kamēr WRC Akadēmija ir pārdēvēta par FIA Junior WRC čempionātu.

2013.gada WRC čempionāta kalendārs

20.janvāris Rallye Monte Carlo
10.februāris Rally Sweden
10.marts Rally Mexico
14.aprīlis Rallye de Portugal
5.maijs Rally Argentina
2.jūnijs Acropolis Rally
23.jūnijs Rally d’Italia
4.augusts Rally Finland
Tiks apstiprināts Rallye Deutschland
15.septembris Rally Australia
6.oktorbis Rallye de France
27.oktobris Rally de Espana
17.novembris Rally of Great Britain