Visu laiku panākumiem bagātākais Formula 1 pilots Mihaels Šūmahers šodien paziņoja par aiziešanu no čempionāta 2012. gada sezonas beigās.

Tikai pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka “Mercedes” nepagarinās ar Šūmaheru līgumu, 43 gadus veco braucēju nākamgad aizvietojot ar daudz jaunāko Luisu Hamiltonu. Izplatījās spekulācijas par Šūmahera pievienošanos “Sauber” un pat atgriešanos “Ferrari”, taču tagad pats septiņkārtējais F1 čempions tām pielicis punktu.

“F1LV

Pēc ierašanās Japānā, kur šonedēļ notiks kārtējais F1 posms, Šūmahers izplatīja oficiālu paziņojumu: “Bez šaubām, mēs nesasniedzām savus mērķus un nepadarījām šo mašīnu par tādu, kas spējīga cīnīties par titulu. Taču tajā pašā laikā ir skaidrs, ka varu būt ļoti apmierināts ar saviem sasniegumiem karjerā kopumā.”

“Ilgu laiku domāju par šo lēmumu,” viņš turpina. “Man bija līgums uz trim gadiem un ir grūti tik ilgi saglabāt motivāciju un enerģiju. Tas tikai loģiski, jo neesmu vairs tik jauns. Man bija radušās šaubas, vai pietiks enerģijas, lai turpinātu. Toreiz 2006. gadā teicu, ka manas baterijas ir iztukšotas, bet tagad jau esmu sarkanajā zonā. Nezinu, vai vēl būs laiks tās uzlādēt.”

“Mercedes” komandā Šūmahers šobrīd aizvadījis 52 sacīkstes, uzrādot vienu ātrāko apli, vienreiz kāpjot uz pjedestāla un savācot 192 punktus. Iepriekšējās divās sezonās viņš izcīnīja devīto un astoto vietu, bet pašlaik Šūmahers kopvērtējumā ir divpadsmitais.

1 KOMENTĀRS

 1. Vienmēr esmu bijis pret Šumi. Bet dusmas lēnām pārgājušas. Man būs žēl, ja viņs pametīs F1 (tagad jau noteikti uz visiem laikiem). Atzīstu, ka viņš savulaik bija ļoti labs pilots un labākais braucējs lietus laikā. Varbūt tomēr vēl pārdomās un pāries uz Sauber …

 2. Ziemeļamerikas lielajās profesionālajās līgās kā NHL, NBA, NFL u.c. starp zvaigznēm ir tāds termins kā play off spēlētāji. Ir lielās zvaigznes (un arī mazās zvaigznītes), kas regulārajā sezonā krāj nenormālo statistiku, pelna milzīgu algu, taču viņi nekad nav kļuvuši par čempioniem. Lai arī kādu komandu ap šīm zvaigznēm nesavāktu, bet viņi neprot aizvest savu komandu pēc titula. Tas pats attiecas uz treneriem, ir treneri, kuri no jebkuras komandas var uztaisīt komandu kas uzvar regulārajā sezonā, bet tā arī nekad nav spējuši šo komandu aizvest līdz titulam.
  Taču ir spēlētāji, kuri varbūt nav lielas zvaigznes, bet lai arī saņem mazu algu, tomēr play off stadijā viņi ir zelta vērti, jo viņi zin kā izcīnīt kausu. Viņš varbūt visas karjeras laikā saņem tik pat cik lielā zvaigznes vienas sezonas laikā, bet viņš vismaz ne reizi vien ir izcīnijis kausu.
  Lai arī neesmu Šūmahera fans, tomēr jāatzīst, ka viņš ir cilvēks kurš zin kā uzvarēt un izcīnīt titulus. Savu laik Ferrari bija trīs lieli vaļi, Brauns, Tods un Šūmahers. Šobrīd izskatās, ka Mercedess vāc drūmo brigādi ar cilvēkiem kuri zin kā uzvarēt un kā izcīnīt čempiona titulus. Brauns, tituli ar Ferrari, Hamiltons, pilots kuram ir šķiet visi tituli visos čempionātos kuros startējis kopš kartingu dienām. Lai kur viņš būtu startējis, visur viņš ir izcīnijis titulus. Šūmahers, var runāt par viņa titulu izcīnīšanas metodēm, bet skaidrs ir viens, viņš zin kas jādara lai to paveiktu. Pluss vēl Lauda, kā konsultants, kuram arī ir trīs tituli kā pilotam.
  Ja velkam paralēles ar šīm Ziemeļamerikas profesionālajām līgām, tad pie Mercedess šobrīd ir vismaz četri cilvēki kuri zin ko nozīmē smags darbs un kā garšo šampanietis no čempiona kausa.
  Turklāt trīs no tiem (Brauns, Hamiltons un Šūmahers) ir tādi cilvēki, kas ir gatavi iet pāri līķiem ja vajadzēs lai uzvarētu.
  Domāju, ka Šūmahers kā darbinieks Mercedesā būs lielāks ieguvums kā pilots.

 3. Vienmēr esmu bijis pret Šumi (pietika ar 1994. un 1997. gadu izšķirošajiem notikumiem cīņā par titulu, ar 2.pilotu nepārtraukto pārmērīgo atbalstu u.c.). Taču tagad dusmas ir pārgājušas. Atzīstu viņu par izcilu pilotu un labāko visu laiku braucēju lietus laikā. Man ir žēl, ka viņš aiziet no F1 (tagad jau noteikti uz visiem laikiem). Pastāv vēl maza cerība, ka lēmums mainīsies, ja viņam izdosies labs sezonas finišs – (tam gan īpaši neticu) – varbūt tomēr turpinās nākamgad ar Sauber. Žēl, jo zinu, ka daudzi interesējās par F1 tikai Šumja dēļ. Pats fanoju par Hamiltonu jau no viņa debijas brīža F1. Arī man ir smagi, jo Luisa pāriešanu uz meršiem uzskatu par viņa lielāko kļūdu karjerā (vai tiešām viņam nauda ir svarīgāka par uzvarām). Bet gan jau būs labi. Galvenais, ka ir Viasat, kas rāda tiešās translācijas.