Pēc aizvadītas pirmās pilnās Francijas rallija dienas sacensību vadībā piektdien nostiprinājās pašreizējais čempions un WRC kopvērtējuma līderis Sebastians Lēbs no “Citroen” komandas.

Lēbs uzvarēja četros no dienas septiņiem ātrumposmiem, stabili turoties pirmajā vietā, kamēr viņa tuvākais sekotājs bija “Ford” vienību pārstāvošais Jāri-Mati Latvala. Šis pilots triumfēja pārējos trīs “dopos” un pašlaik atrodas 13 sekundes aiz Lēba, kuram šis ir māju posms.

Lēba komandas biedrs Miko Hirvonens, kurš vienīgais vēl var apsteigt viņu kopvērtējumā, ieņem trešo vietu, atpaliekot 32 sekundes. Savukārt vēl tikai 0.7 sekundes tālāk šobrīd ir Latvalas pārinieks Peters Solbergs – arī norvēģis mērķē uz pjedestālu.

Tjerī Noivils, kurš izvirzījās vadībā pēc ceturtdien veiktā pirmā ātrumposma, vienā no etapiem saslīdēja un atkrita uz septīto vietu, lai gan pirms tam konkurēja ar Hirvonenu.

WRC debitants Sebastians Šardonē piektdien cīnījās ar Krisu Atkinsonu, pašlaik pakāpjoties uz desmito vietu un pretendējot uz vienu punktu. Kā jau iepriekš vēstījām, šis pilots pašlaik atrodas tajā pašā Francijas federācijas programmā, ar kuras palīdzību savulaik līdz WRC elitei aizkļuva Sebastians Lēbs un Sebastians Ožjē.

Francijas rallija rezultāti pēc SS8

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Sebastien Loeb Citroen 1h17m32.6s
2. Jari-Matti Latvala Ford + 13.1s
3. Mikko Hirvonen Citroen + 32.6s
4. Petter Solberg Ford + 33.3s
5. Dani Sordo Prodrive Mini + 48.8s
6. Thierry Neuville Citroen Junior + 55.4s
7. Mads Ostberg Adapta Ford + 1m00.3s
8. Ott Tanak M-Sport Ford + 1m22.4s
9. Evgeny Novikov M-Sport Ford + 1m35.9s
10. Sebastien Chardonnet FFSA Citroen + 2m51.0s