Nākamā gada Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrais posms janvāra beigās notiks Latvijā un tas būs pirmais šāda mēroga rallija sarīkojums valstī.

Pašlaik tiek aizvadīta pēdējā “Intercontinental Rally Challenge” sacīkšu sezona – no nākošā gada nolemts to likvidēt, bet IRC dibinātāji “Eurosport” uz nākamajiem desmit gadiem nolēmuši uzņemties rūpes par nepelnīti ēnā nobīdīto Eiropas čempionātu. ERC tas nozīmē jaunas ērās sākumu un nākamgad tas visai noteikti būs otrais prestižākais rallija čempionāts pasaulē aiz WRC, ar plašu atspoguļojumu TV kanālā “Eurosport”.

“F1LV

Šonedēļ tika publiskots 2013. gada oficiālais ERC kalendārs, kurā redzams, ka sezona sāksies jau4. un 5. janvārī ar Austrijā notiekošo “Janner Rally”, bet otrajam posmam, kas risināsies Latvijā, dots nosaukums “Winter Rally” un tas visticamāk notiks 26. un 27. janvārī. Sīkāka informācija tiek solīta tuvākajā laikā.

Eiropas čempionāts norisinās kopš 1953. gada, bet šā gada titulu jau paspējis izcīnīt “Skoda” rūpnīcas komandas braucējs Juho Hanninens.