Ar lieliskiem rezultātiem Vācijas čempionāta pēdējo posmu, Lauzicas ralliju, sestdien noslēdza visas trīs tur startējušās latviešu ekipāžas – Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks pat cīnījās par uzvaru, beigās izcīnot otro vietu.

Sacensībās uzvarēja vairākkārtējais Vācijas čempions Matiass Kāle, kuru rīcībā bija jaudīgā “Skoda Fabia S2000” sacīkšu automašīna. Neskatoties uz to, Svilis visas sacīkstes garumā cīnījās ar viņu par pirmo vietu, daļu rallija atrodoties vadībā, bet beigās piekāpās par 12 sekundēm.

“F1LV

Piektdien Svilis uzvarēja pēdējā no četriem dienas ātrumposmiem un šo rītu uzsāka kā sacensību līderis, tiesa, tikai 0.9 sekundes priekšā Kālem, bet jau krietni ievērojamāk apsteidzot pārējos. Šodien tika veikti vēl septiņi “dopi”. Svilis bija ātrākais četros un vienubrīd apsteidza konkurentu jau par desmit sekundēm, taču devītajā ātrumposmā tika zaudētas 15 sekundes un arī vadība sacīkstē.

Sacensībās piedalījās vēl divas citas ekipāžas no Latvijas un abas iekļuva pirmajā desmitniekā. Aleksandrs Grīva/Oskars Kaņeps-Kalniņš finišēja devītajā vietā, kamēr Gints Bremze/Toms Freibergs ieguva desmito vietu.

Šis bija vienīgais grants rallijs visā Vācijas čempionāta kalendārā.

Lauzicas rallija rezultāti

Vieta Pilots Mašīna Laiks
1 Kahle/Doerr Skoda Fabia S2000 1:35:14.8
2 Svilis/Aizsilnieks Mitsubishi Lancer Evo VIII +12.0
3 Zeltner/Zeltner Mitsubishi Lancer Evo X +1:35.5
4 Grondal/Svendsen Subaru Impreza STi +2:02.7
5 Friberg/Guastavson Mitsubishi Lancer Evo IX +2:05.4
6 Gassner/Tannhauser Mitsubishi Lancer Evo X +3:23.1
7 Hallbo/Kronberg Mitsubishi Lancer Evo IX +3:34.1
8 Corazza/Bauer Mitsubishi Lancer Evo IX +4:42.2
9 Grīva/Kaņeps-Kalniņš Mitsubishi Lancer Evo VII +6:12.4
10 Bremze/Freibergs Mitsubishi Lancer Evo VIII +6:42.7