2013. gada Eiropas Rallija Čempionāta sezonas otrais posms no 1. līdz 3. februārim norisināsies Latvijā, šodien apstiprināja oficiālie pasākuma rīkotāji biedrība RA Motosport. Rally Liepāja-Ventspils būs ne vien Eiropas Rallija Čempionāta otrais posms, bet arī Latvijas Rallija Čempionāta pirmie divi posmi. Sniegotajos Kurzemes ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem būs jāveic ātrumposmi 240 kilometru garumā.

Līdz ar 2013. gadu Eiropas Rallija Čempionāts (ERČ) piedzīvos būtiskas izmaiņas savā sportiskajā formātā. Ar Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) lēmumu, čempionāta rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem uzticēta Eurosport Events, kas iepriekš izveidojis veiksmīgo Intercontinental Rally Challenge (IRC) projektu, kas uzskatāms par otro spēcīgāko rallija čempionātu pasaulē. Turpmāk šie divi čempionāti (ERČ un IRC) tiks apvienoti, par pamatu ņemot tieši IRC formātu, radot spēcīgu, skatītājiem aizraujošu rallija sezonu. Šis čempionāts, kas norisināsies visā Eiropā, ietvers rallijus ar dažādiem segumiem un tiks pārraidīts Eurosport kanālā 59 pasaules valstīs.

Eiropas Rallija Čempionāta 2013. gada sezonas kalendārs vēl ir jāapstiprina Starptautiskajai Automobiļu Federācijai, taču šībrīža projekts paredz, ka tas iesāksies ar Jännerrallye, kas no 3. līdz 5. janvārim norisināsies Austrijā, kam sekos ziemas rallijs Kurzemes reģionā.

„Biedrība RA Motosport jau kopš 2009. gada ir mērķtiecīgi strādājusi, lai Latvijā sarīkotu starptautiska mēroga rallija sacensības, un ir neizsakām prieks, ka mūs ieguldītais darbs ir novērtēts. Rallija līdzjutējiem Baltijā šī būs lieliska iespēja vērot aizraujošas un augsta līmeņa sacensības tik tuvu viņu mājām,” gandarīts par sasniegto, stāsta sacensību organizators Raimonds Strokšs. „Neatsverams ir Latvijas Republikas, Liepājas domes un Ventspils domes ieguldījums, bez kuru atbalsta Eiropas Rallija Čempionāta posmu sarīkot būtu neiespējami. Šobrīd arī aktīvi risinām sacensību ģenerālsponsora jautājumu un esam atvērti sarunai ar jebkuru, kuru interesē sadarbība un rallija atbalstīšana.”

„Kopš janvāra ar Raimondu esam daudz strādājuši, tāpēc esmu ļoti pagodināts šodien būt Rīgā un apstiprināt, ka Eiropas Rallija Čempionāts nākamgad viesosies arī Latvijā. Pilnvērtīgs ziemas rallijs būs liels izaicinājums braucējiem, organizatoriem un arī skatītājiem. Šis noteikti būs lielisks posms,” sadarbību ar RA Motosport komentē Eurosport Events pārstāvis Antonello Lodoletti.

Rally Liepāja-Ventspils svinīgais starts un pirmie ātrumposmi tiks aizvadīti 1. februārī Liepājas apkārtnē. Otrās dienas laikā rallijs pamazām virzīsies ziemeļu virzienā, dienu noslēdzot Ventspils pievārtē. Savukārt noslēdzošā rallija diena tiks aizvadīta Ventspils apkārtnē, kur norisināsies arī apbalvošanas ceremonija.

Eiropas Rallija Čempionāta 2. posms Latvijā ir loģisks un likumsakarīgs turpinājums, uz ko soli pa solim Liepāja ir gājusi jau kopš 1965. gada, kad mans tēvs – aizrautīgs autosportists Mārtiņš Sesks – Liepājā aizsāka rallija kultūru. Liepājai jau ir pieredze Latvijas, bijušās PSRS un Eiropas mēroga sacensību rīkošanā, tādēļ esmu gandarīts, ka arī nākamgad savā pilsētā varēsim uzņemt Eiropas Rallija Čempionāta posmu, kas atvedīs uz Liepāju daudzus pasaules līmeņa sportistus un sporta līdzjutējus,” tā plānoto pasākuma norisi Liepājā komentē mērs Uldis Sesks.

„Esam gandarīti, ka Latvijā norisināsies Eiropas Rallija Čempionāta posms, turklāt Ventspils pilsēta būs viena no rallija norises vietām. Ventspils vienmēr ir atbalstījusi labas, interesantas idejas, uzdrīkstēšanos tiekties pēc augstākiem sasniegumiem. Šāda līmeņa pasākuma norise un organizēšana ir nopietns pieteikums starptautiskajā arēnā, kas ļaus Latvijas (un Ventspils) vārdam plaši izskanēt ārpus Latvijas robežām. Novēlam rallija organizatoriem sekmīgu darbu plānu īstenošanā,” saka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Rally Liepāja-Ventspils oficiālais auto būs Volkswagen, un jau no šodienas pasākuma organizatori pārvietosies ar diviem Golf 6 R-line automobiļiem. Uz rallija norises laiku organizatoru rīcībā tiks nodoti vēl 14 VW markas automobiļi, ar ko pārvietosies gan Eurosport Event pārstāvji, gan FIA novērotāji.

Rally Liepāja-Ventspils norisei līdzjutēji varēs sekot līdz ne tikai klātienē, bet arī Eurosport kanālā, kur katras rallija dienas vakarā tiks rādīts raidījums par Latvijas posmu, ar notikumu kospsavilkumu otrdienā. Papildus tam, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā šos raidījumus retranslēs TV6 kanāls.

Plašāka informācija par Rally Liepāja-Ventspils interneta mājas lapā www.lvrally.com. Sekojiet aktuālajiem notikumiem sociālajos tīklos: Twitter kontā @lvrally, kā arī draugiem.lv/lvrally un facebook.com/lvrally lapās.