“Citroen” komandas pārstāvis Miko Hivonens nostiprinājies pārliecinošā vadībā pēc aizvadītās pirmās pilnās dienas WRC sacensībās Sardīnijā.

Hirvonens šodien bija ātrākais trijos no sešiem veiktajiem ātrumposmiem un tuvāko sekotāju Jevgēņiju Novikovu soms apsteidz jau vairāk kā par minūti. Šobrīd “M-Sport Ford” pārstāvis, uzrādījis labākos laikus divos ātrumposmos, ierindojas stabilā otrajā vietā, vairāk kā par minūti apsteidzot komandas biedru Otu Tanaku no Igaunijas, kuram trešā pozīcija.

Jau vēstījām, ka rīta pusē avarēja vairāki vadošie braucēji – ceturtdienas līderis Sebastians Lēbs, kā arī Jāri-Mati Latvala un Tjerī Noivils. Savukārt pēcpusdienā, septītajā ātrumposmā, no trases izlidoja arī tobrīd otrajā vietā esošais Peters Solbergs. Līdz ar to, šobrīd pirmajā desmitniekā izveidojušies interesanti rezultāti.

Ja Tanaks noturēsies pirmajā trijniekā, tas viņam būs pirmais pjedestāls WRC karjerā. Līdz šim igaunis visaugstāk finišējis šogad Meksikā, kur tika iegūta piektā vieta.

Pārsteidzoši augstu šobrīd atrodas Sebastians Ožjē, kurš braucot ar S2000 klases auto, jau pacēlies līdz ceturtajai vietai un pat uzvarēja vienā no ātrumposmiem.

Tāpat jāpiemin, ka pirmajā desmitniekā ir kopumā divas igauņu ekipāžas – devīto vietu ieņem Karls Krūda, kurš tāpat kā Ožjē brauc ar S2000 ieskaites mašīnu. No S2000 pārstāvjiem desmitniekā šobrīd atrodas arī Andreass Mikelsens, kurš ierindojas sestajā pozīcijā.

Sestdien sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi, četri no kuriem būs vairāk kā 14 km gari, bet divi sastādīs pat 29 km garumu katrs.

Sardīnijas rallija rezultāti pēc SS8

Vieta Pilots Valsts Komanda Laiks
1. Mikko Hirvonen FIN Citroen 1:56:25.5
2. Evgeny Novikov RUS M-Sport Ford +1:09.6
3. Ott Tanak EST M-Sport Ford +2:18.3
4. Sebastien Ogier FRA Volkswagen Skoda +3:35.7
5. Chris Atkinson AUS Mini Portugal +3:54.9
6. Andreas Mikkelsen NOR Volkswagen Skoda +4:40.3
7. Mads Ostberg NOR Adapta Ford +4:46.0
8. Martin Prokop CZE Czech Ford +7:13.0
9. Karl Kruuda EST Kruuda Ford +8:26.2
10. Petter Solberg NOR Ford +10:15.7