Foto: McLaren

Indijas GP laikā ‘McLaren’ veica boksu apmeklējumu un 3,3 sekundēs nomainīja piecus ratus – ieskaitot stūres ratu.

“F1LV

Luisam Hamiltonam sacīkstes laikā radās elektronikas problēmas ar mašīnas vadības pulti – stūres ratu. Vispirms jau bija problēmas ar radio sakariem, bet apļu gaitā parādījās arī citi traucējumi darbībā un tika nolemts boksu apmeklējuma laikā mainīt stūri. Vēlāk Luiss Hamiltons atzina, ka testos komanda esot trenējusi šo procedūru un tāpēc tā notikusi tik zibenīgi.

Stūres rata nomaiņa notika paralēli visu četru riteņu maiņai un boksu apmeklējuma laiks bija 3,3 sekundes. Tomēr tas nebija tik vienkārši kā izskatās – Hamiltonam nācās pārslēgties uz neitrālo ātrumu un stūres atvienošanas brīdi pastāvēja dzinējam noslāpšanas iespēja, taču šoreiz viss notika bez aizķeršanās un brits finišēja ceturtajā pozīcijā.

Interesanti, ka savulaik 1989.gadā Brazīlijas GP izcīņā šo pašu procedūru sacīkstes laikā veica Naidžels Mansels un turklāt izcīnīja uzvaru savā debijas sacīkstē “Ferrari”.

1 KOMENTĀRS

  1. bieži negadās, ka zirgi badās, nu bet gadās.

    Ar F1 stūrīti ir līdzīgi – mazliet apzinoties dotā mezgla funkciju sarežģītību (tātad arī teorētiski ne mazo varbūtību, ka kaut kas tur saiet šķērsām) un kritiskumu priekš vispārējās kāra pareizas funkcionēšanas, šķiet tikai loģiski, ka arī fiksa stūres barankas nomaiņa pitstopu laikā tiek trenēta un testēta regulāri