Foto: Red Bull/Getty

FIA ir piekritusi atlikt jauno noteikumu ieviešanu, kas paredzētu visām Formula 1 mašīnām no 2014.gada sezonā boksu celiņā pārvietoties tikai ar elektro jaudas palīdzību.

“F1LV

Šis jaunievedums bija daļa no FIA plāna pakāpeniski ieviest videi draudzīgas tehnoloģijas Formula 1 čempionātā un tādēļ tehniskos noteikumos tika ieviests punkts, ka no 2014.gada boksu celiņa teritorijā Formula 1 mašīnas nedrīkstēs patērēt degvielu.

Tomēr jaunākā informācija liecina, ka dzinēju ražotāji “Mercedes”, “Renault” un “Ferrari” kopīgā vēstulē ir aicinājuši šo noteikumu pārcelt uz vēlāku laiku. Kā pamatojumu dzinēju ražotāji ir minējuši divus iemslus. Vispirms finansiālie apsvērumi, jo nāktos projektēt un gatavot īpašus elektro dzinējus, kuri tiktu darbināti tikai un vienīgi boksu celiņā. Otrkārt pastāv arī bažas par drošību, jo Formula 1 mašīnas pietiekami ātri pārvietots pa boksu celiņu, tomēr tas notiktu bez skaņas un tādejādi apdraudētu personālu, kas strādā boksu teritorijā.

Žans Tods ir apstiprinājis, ka piekrīt uz vēlāku laiku ieviest šos noteikumus un izmaiņas tehniskajos noteikumos tiks ratificētas šī gada beigās nākamajā Motoru Sporta padomes sēdē. Tods arī paliecināja, ka šis noteikums varētu tikt atcelts uz trim gadiem.

1 KOMENTĀRS

 1. Man patīk F1 un autosports, bet man NEPATĪK domāt par to, CIK daudz bezjēdzīgi tiek dedzināti degvielas litri un cik nenormāli tizli tiek šķiesti dabas resursi – jo benzīna vairāk no tā neiegūs. Kā arī darbinot benzīna motorus netiek vairaota teorētiska iespēja iegūt naftas blakus produktus, kuru arī F1 mašīnās ir pārpārēm. Esmu dzirdējis F1 auto dzīvē – jā, kaifīgi- bet to var upurēt augstākas idejas vārdā, un man pofig, ka dažiem primātiem tribīnēs no elektromotoriem nenoies! Žēl, ka atcēla to noteikumu, bet drošība: elementāri – samazina boksu celiņā atļauto ātrumu, kautvai līdz 15km/h. Ir pilnīgi vienalga cik lēni VISI tur brauc.

  • tu kautko pilniigi nesaprotamu te cep! F1 nesadedzina pat tuukstosho daljinju bendziina, ko katru dienu nosvilina uz pasaules lielceljiem.

   un teorija par globaalo saslishanu, kuru izraisa oglekja izmeshi, izraadiijaas nepatiesa.

   es par motoru reekonju, ziliem duumiem un kaucoshaam riepaam karaliskajaa F1! prieksh taadiem kaa tu ir citi sportaveidi- rallijs ar saules bateriju mashiinaam. super aizraujoshi kaa taas mashiinas traucaas ar 60 km/h aatrumu!

  • Sacensības un izklaide pēc savas būtības ir nelietderīga līdzekļu izmantošana.
   Un F1 virzība uz “zaļo” pusi arī ir jūtama. Vecie V10 nomainīti ar V8, iesaldēta motoru uzlabošana, kas pēc idejas arī samazina resursu izmantošanu (kaut atņem F1 daļu no agrākās tehniskās sāncensības), tagad tuvojamies turbo-mazmotoru ērai. Gan jau 10 gados visas formulas brauks ar tīru zaļo degvielu (kas varētu būt iegūta no kādas aļģu fermas AAE piekrastē, lai vietējie šeihi varētu pierādīt, ka spēj darboties arī ārpus naftas).
   Kaut gan šādam elektromotoram varēja būt viens liels bonuss tīri priekš pilotiem – vairs nebūtu jābaidās saslīdot noslāpēt dzinēju, jo to varēs mierīgi atkal “piešķilt”, lai turpinātu braukšana (iedomāties var tad sacīkšu situāciju, kad kāds izlido no trases formula neciešot, bet iestieg drošības grantī… tā vietā, lai sacīkste beigusies, pilots izkāpj ārā, izstumj uz asfalta, lec iekšā un brauc tālāk 😀 ) Bet boksu celiņā var izmantot pakavu klapoņas signālu 🙂