“Red Bull” komandas pilots Sebastians Fetels jūtīgiem cilvēkiem iesaka neskatīties Formulu 1 un tā vietā izvēlēties bērnu raidījumus.

Pagājušajā nedēļā Fetels bija spiests atvainoties sabiedrībai par lamu vārdu izmantošanu intervijas laikā uz pjedestāla Abū Dabī. FIA nosūtīja komandām vēstuli, ka rupjas valodas publiska lietošana no sportistu puses nav pieļaujama, un Fetelam par to ir savs viedoklis.

“F1LV

“Es domāju tā,” pēc ierašanās Ostinā reportieriem sacīja F1 kopvērtējuma līderis un aizvadīto divu sezonu uzvarētājs. “Ja esi tik jūtīgs, tev vajadzētu skatīties… es nezinu, varbūt kādas bērnu programmas? Tavās rokās ir pults un tu vari pats izvēlēties. Nedomāju, ka ir nepieciešams ap to radīt šādu ažiotāžu.”

Arī F1 boss Bernijs Eklstouns, kurš tiek uzskatīts arī par Fetela draugu, nav satraukts par pilotu valodu: “Tie izteicieni, ko lieto sportisti, nav nekas salīdzinājumā ar to, ko mēs dzirdam televīzijā vai dzīvē.”

Līdzīgi kā Fetels, arī Abū Dabī GP uzvarētājs Kimi Raikonens uz pjedestāla izmantoja lamuvārdus. Taču ap šo faktu līdzjutēju vidū sacelta drīzāk pozitīva ažiotāža, jo nereti ikdienā dzirdami pārmetumi par F1 pilotu nevarēšanu paust savas patiesās izjūtas un viedokli.

Raikonena un Fetela izrunāšanās uz pjedestāla

1 KOMENTĀRS

  1. pilnīgi piekrītu FIA. Nevajag F1 pārvērst par MTV tīņu realitātes šovu. Gribi dzirdēt lamāšanos – pastaigā pa mikrorajonu. Galu galā tak sportisti savā ziņā ir reprezentatīvas personas, kuri netieši piedalās pusaudžu peronības veidošanās procesā.

  2. Pagaidi – es tad te galīgi kaut ko nesaprotu. Ja jau pats Bernija onkulis saka, ka “fakošana un šitošana” ir ok, tad KURI ir tie sabiedrības morāles un ētikas spīdekļi, kas izsaka nosodījumus un liek Fetelam publiski atvainoties?!
    Tajā pat laikā rietumnieki var uzelpot, ka uz pjedestāla regulāri nekāpj Vitja Petrovs un nepasaka šo to ‘mātes valodā’. Salīdzinot ar to leksiku, angļu valodas izteicieni ir žīdaiņa šļupsti 😀