Jau šo svētdien trešo reizi karjerā par F1 čempionu, iespējams, kļūs vācu pilots Sebastians Fetels no “Red Bull” komandas. Kam ir jānotiek, lai būtu savādāk?

Pašlaik uz F1 titulu pretendē arī Fernando Alonso, kurš divus posmus pirms sezonas beigām atpaliek desmit punktus. Šis nav atstatums, ko nebūtu iespējams dzēst. Taču, kamēr Fetelam ir iespēja triumfēt čempionātā jau šonedēļ ASV, Alonso tādu iespēju nav. Viņš labākajā gadījumā var tikai kļūt par kopvērtējuma līderi.

“F1LV

Ja Fetels pēc posma jaunajā Ostinas trasē būs 25 vai vairāk punktus priekšā, viņš priekšlaicīgi būs kļuvis par čempionu. Šeit aplūkosim, pie kādiem apstākļiem Fetels to var paveikt.

– Ja Fetels uzvar, bet Alonso finišē piektais vai zemāk, čempions ir Fetels;
– Ja Fetels izcīna otro vietu, bet Alonso ir devītais vai zemāk, čempions ir Fetels;
– Ja Fetels ir trešais, bet Alonso punktus negūst, čempions ir Fetels;
– Jebkura cita rezultātu kombinācija nozīmēs, ka čempions tiks noskaidrots pēdējā posmā Brazīlijā.

Savukārt, ja Ostinā uzvarēs Fernando Alonso, Fetelam vadību kopvērtējumā izdosies nosargāt vien tādā gadījumā, ja viņš finišēs otrajā vietā. Savukārt, ja sezonas izskaņā abiem būs vienāds punktu skaits, čempions būs Fetels, jo viņa kontā būs vairāk uzvaru.

Tikmēr Fetela pārstāvētā “Red Bull” komanda jau tik pat kā nodrošinājusi uzvaru Konstruktoru kausā un vienīgā iespēja netikt pie kārotā titula jau šonedēļ ir aizvadīt graujoši neveiksmīgu sacīksti. Šeit redzams, kam jānotiek, lai “Red Bull” svinības rīkotu jau svētdien.

– Ja “Ferrari” izcīna dubultuzvaru, “Red Bull” nepieciešami vismaz četri punktu, lai tiktu pie titula, kas nozīmē, ka vismaz vienai mašīnai jāfinišē astotajā vietā vai augstāk;
– Ja “Ferrari” izcīna pirmo un trešo vietu, “Red Bull” nepieciešams vismaz viens punkts, lai tiktu pie titula, kas nozīmē, ka vismaz vienai mašīnai jāfinišē desmitajā vietā vai augstāk;
– Jebkura cita rezultātu kombinācija nozīmēs, ka “Red Bull” izcīna titulu jau Ostinā.

Ja “Red Bull” sezonas beigās ir vienāds punktu skaits ar citu komandu, čempioni būs “Red Bull”, jo viņu kontā būs vairāk uzvaru.

ASV GP izcīņas kalendārs

Datums Sesija Sākums (pēc LV laika)
16. novembris, piektdiena 1. treniņbraucieni
2. treniņbraucieni
17:00
21:00
17. novembris, sestdiena 3. treniņbraucieni
Kvalifikācija
17:00
20:00
18. novembris, svētdiena Sacīkste 21:00

Izmantoti f1fanatic.co.uk materiārli