2014. gada F1 sezonā, spēkā stājoties jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, “Toro Rosso” komanda sāks izmantot “Renault” rūpnīcas ražotos motorus, raksta respektablais vācu izdevums “Auto Motor und Sport”.

Publikācijā teikts, ka “Toro Rosso” pēc 2013. gada F1 sezonas beigām beigs sadarbību ar saviem tagadējiem partneriem “Ferrari”, kuru motorus komanda izmanto kopš 2007. gada, tātad jau sesto sezonu pēc kārtas. Kā galvenais iemesls motoru piegādātāja nomaiņai tiek minēta to cena, jo šobrīd tie maksā aptuveni astoņus miljonus eiro, kamēr 2014. gadā dažu F1 dzinēju cena varētu pārsniegt pat 20 miljonus.

“F1LV

Kā zināms, šobrīd ar “Renault” motoriem jau startē “Toro Rosso” māsas komanda “Red Bull”, kas ir pašreizējie F1 čempioni un tagadējie kopvērtējuma līderi. Ja arī “Toro Rosso” izmantotu šos motorus, “Red Bull” viņiem varētu piegādāt “Renault” prasībām piemērotas ātrumkārbas, kā arī KERS un hidraulikas sistēmas.

“Auto Motor und Sport” arī raksta, ka motoru piegādātāju 2014. gadā varētu nomainīt arī “Force India” vienība, kas šobrīd vēl startē ar “Mercedes-Benz” dzinējiem, bet turpmāk gatavojas atgriezties pie “Ferrari”. Tās gan vēl ir tikai baumas, lai gan “Force India” un “Ferrari” jau sadarbojās komandas debijas sezonā 2008. gadā.