Latvijas rallijreidu komanda pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezīsies Āfrikā, lai jau pavisam drīz piedalītos tur notiekošajās “Africa Eco Race” sacensībās, kas ved pa vēsturisko Dakaras rallija maršrutu.

Jau kopš 2009. gada leģendārā Dakara rallija norises vieta ir pārcelta uz tālo Dienvidameriku. Šajā pašā gadā arī dzima “Africa Eco Race” bezceļu autosacīkstes, kas faktiski ir tas pats vecais Dakaras rallijs, vienīgi ar mazāk garu un spožu dalībnieku sarakstu. Slavenākais “Africa Eco Race” dalībnieks nenoliedzami ir divkārtējais Dakaras rallija čempions Žans-Luī Šlesērs.

“F1LV

“Mūsu komanda šoreiz nepiedalīsies Dakaras rallijā Dienvidamerikā, tā vietā aizvadot “Africa Eco Race”, vortālam F1.LV apstiprināja komandas pārstāvis Kristaps Dambis. “Uz tām mūs aktīvi aicināja gan organizatori, gan “patrons” Žans-Luī Šlesērs, gan mūsu beļģu klients Žans Žaks Radelē, kuram Marokā pieder “OSCar” automašīna. Viņš bija plānojis startēt mūsu komandas sastāvā, bet diemžēl nesanāca savākt nepieciešamo finansējumu.”

Dambis turpina: “Tātad mēģināsim apliecināt elektriskās piedziņas “OSCar eO” varēšanu arī oriģinālajos Dakaras rallija ceļos. Elektriskajai mašīnai uzlabojumi ir tikai dažās niansēs, jo “Silk Way” rallijā viss darbojās lieliski. Faktiski “OSCar eO” vairs tiek tikai uzturēts, nevis attīstīts, jo inženieri ir aizņemti ar jauniem projektiem.”

Komandas sastāvs būs tāds pats kā iepriekšējā Dakaras rallijā. Elektriskās piedziņas “OSCar” pilotēs Māris Saukāns, bet krievu pilots Antons Grigorovs vadīs otru automobili, kas apgādāts ar benzīnmotoru.

“Africa Eco Race” norisināsies no 28. decembra līdz 9. janvārim, ar startu Francijā un finišu Senegālas galvaspilsētā Dakarā.

Savukārt lietuviešu rallija pilots Benedikts Vanags ar “OSCar” automašīnu pirmo reizi karjerā plāno piedalīties Dienvidamerikā notiekošajā Dakaras rallijā, kas startēs janvāra sākumā.

1 KOMENTĀRS