“Force India” vadība paziņojusi par papildus 50 miljonus eiro lielām investīcijām F1 komandas attīstībai un gatavojas noslēgt jaunu līgumu ar savu bijušo pilotu Adrianu Zutilu.

Par spīti finansiālajām grūtībām, kas skārušas Vidžajam Maljam piederošo aviokompāniju “Kingfisher”, komandas valdes tikšanās laikā pēc Abū Dabī GP izcīņas nolemts ievērojami palielināt investīcijas. Šī nauda galvenokārt aizies inženieriem, kam tagad būs iespēja uzbūvēt tehniski vēl labākas formulas dalībai F1 čempionātā, teikts Maljas komandas oficiālajā paziņojumā.

“F1LV

“Force India” piedzīvojusi progresu ik sezonu kopš savas debijas čempionātā 2008. gadā. Pirmajā sezonā tika izcīnīta desmitā vieta Konstruktoru kausā, kam sekoja devītā, septītā un sestā vieta pērn, bet šobrīd, vienu posmu pirms sezonas beigām “Force India” ieņem septīto vietu. Maz ticams, ka Brazīlijas GP laikā izdosies sadeldēt 25 punktu pārsvaru, kas to šķir no “Sauber”, līdz ar to arī sezonas izskaņā tai prognozējama septītā vieta.

Tikmēr “Force India” joprojām nav nosaukusi, kas būs Pola di Resta komandas biedrs 2013. gada F1 sezonā. Vidžajs Malja tagad apstiprinājis, ka nesteidzas ar lēmuma paziņošanu, jo “brīvo aģentu” un GP2 pilotu vidū, pēc viņa vārdiem,  trūkst gana talantīgu braucēju. Tas nozīmē, ka nauda nebūs rādītājs un par galveno kandidātu Malja min Adrianu Zutilu, kurš pirms šīs sezonas zaudēja vietu Niko Hilkenbergam.

Kopējais kandidātu saraksts ir visai garš – Sebastians Buemī, Haime Algersuari, Žuls Bjanki, Heiki Kovalainens, Bruno Senna, kā arī GP2 braucēji Davide Valseki, Luizs Racija, Džonijs Čekoto juniors un Rodolfo Gonzaless. Iepriekš sarakstā bija pat Rubenss Barikello un Žaks Vilnēvs, kuri tagad pavisam noteikti jau ir atsijāti.

Šobrīd sastāvus apstiprinājušas “Red Bull”, “McLaren”, “Ferrari”, “Mercedes” un “Toro Rosso” komandas, bet samērā droši zināms arī par citām. Tā, “Sauber” jau Brazīlijas GP nedēļas nogalē visticamāk apstiprinās Niko Hilkenbergu un Estebanu Gutiresu, “Williams” vienībā visdrīzāk brauks Pastors Maldonado un Valterī Botass, “Marussia” paturēs Timo Gloku un papildināsies ar Maksu Čiltonu, “Caterham” tagadējo sastāvu nomainīs ar Šārlzu Piku un Giedo van der Gardi, bet “Lotus” paturēs Kimi Raikonenu un Romēnu Grožānu. Tas viss gan vēl gaida oficiālo apstiprinājumu.

1 KOMENTĀRS