Šīs nedēļas nogalē Formula 1 čempionātam tiks pielikts punkts. Brazīlijas pilsēta Sanpaulu pilotus un komandas sagaidījusi ar ieilgušo noziedzības vilni un sola nokrišņus gan sestdien, gan svētdien.

Brazīlija ik gadu tiek uzskatīta par bīstamāko vietu F1 sacensību norisei, taču tajā pašā laikā tieši šeit ir viena no interesantākajām F1 trasēm un vieni no fanātiskākajiem līdzjutēju pūļiem. Britu laikraksts “Guardian” raksta, ka šogad noziedzība Sanpaulu ir pieaugusi un tas galvenokārt saistīts ar narkotiku biznesa bandām. Šogad vien pilsētā reģistrētas jau vairāk kā 1000 slepkavības.

“F1LV

“McLaren” pilots Džensons Batons, kurš pirms diviem gadiem tik tikko izvairījās no bruņota uzbrukuma, stāsta: “Mūsu rīcībā ir bruņots transports un policijas eskorts.”

“Mēs neuzturēsimies bandu teritorijā, lai gan trase atrodas tuvu tai,” skaidro kādas komandas vadītājs. “Taču uz ielas mēs noteikti neiziesim ģērbušies komandas krāsās.”

ASV valdība situāciju Sanpaulu oficiāli nosaukusi par kritisku un brīdina, ka bandas mērķē uzbrukt iebraucējiem no citām valstīm.

Tikmēr F1 titula kandidāti Sebastians Fetels un Fernando Alonso visvairāk domā par laikapstākļiem, kas Brazīlijā mēdz būt neprognozējami. Pēdējās prognozes gan liecina, ka kvalifikācijas un jo īpaši sacensību dienā gaidāms intensīvs lietus. Tās ir labas ziņas “Ferrari” komandai – tieši Alonso tiek uzskatīts par favorītu uz uzvaru čempionātā, ja sacīkšu laikā līs, lai gan šobrīd spānis ir 13 punktus aiz Fetela.

Svarīga cīņa tiks aizvadīta arī Konstruktoru kausā, kur trešajā vietā esošie “McLaren” mēģinās apsteigt “Ferrari”. Abas komandas šobrīd šķir tikai 14 punkti, bet labākā no tām saņems ievērojami lielāku naudas balvu.

Brazīlijas GP nedēļas nogales programma

Norises laiks Sesija Sākums (pēc LV laika)
23. novembris, piektdiena Pirmie treniņbraucieni
Otrie treniņbraucieni
14:00
18:00
24. novembris, sestdiena Trešie treniņbraucieni
Kvalifikācija
15:00
18:00
25. novembris, svētdiena Sacīkste 18:00

1 KOMENTĀRS

  1. Mmmmm… lietus 🙂 Būs interesanti 🙂

    Lai gan no otras puses… negribētos, lai čempions tiktu noskaidrots loterijā, par ko parasti pārvēršas lietus sacīkstes. Cerams, ja līs, tad līs pastāvīgi visu sacīksti…

  2. Sen nav bijis lietus sacīkstes klasiskā izpratnē.. Tik jācer, ka nebūs sarkano karogu vai “nejēgā garš” drošības mašīnas periods.. Ja pilotam par daudz slapjuma trasē, lai brauc boksos (vai grants joslā), bet neliedz citiem iespēju pierādīt savu brauktprasmi neatkarīgi no formulas konkurētspējas sausā trasē…

  3. interesanti buutu zinaat kas ir par pamatu apgalvojumam, ka slapjaa trasee favoriits ir Alonso?

    manupraat arii Sebs ir sevi pieraadiijis kaa gana labu lietus brauceeju. pirmaa vinja uzvara slapjajaa Moncaa bija spilgta Torro Rosso pilotaazha.

    • nu – Monzā sava liela tiesa uzvarai no Vettela, bet lielākais bonuss ToroRosso stratēģiem, kuri mazāk būrās gudrajos radaros, bet vairāk vadījās no tā ko redzēja debesī virs Monzas, tomēr cepure nost Sebam par perfektu realizāciju

  4. Arcani vai tad neaceries ka Alonso pole izciniija slapja laikaa! 🙂 ja nemaldos tas bija vaacijas grand prix:) un ja nemaldos arisilverstones trase.tikai taja sacikstee uzvareeja webbers un otrais palika alonso. taa bija ja nemaldos. Bet tādā zinja es ljoti turēšu ikšķus par saviem favoriitiem. par ferrari. felipi un alonso…