Lai kurš pilots šodien arī neizcīnītu uzvaru F1 čempionātā – Sebastians Fetels vai Fernando Alonso, viens no viņiem kļūs par jaunāko trīskārtējo pasaules čempionu vēsturē.

Abiem sāncenšiem šobrīd karjeras kontā ir pa diviem tituliem, taču viens no viņiem pavisam noteikti jau šovakar tiks kronēts par trīskārtēju F1 čempionu. Visā vēsturē to paveikuši arī Džeks Brebems, Džekijs Stjuarts, Nikijs Lauda, Nelsons Pikē un Airtons Senna, bet Alēnam Prostam, Huanam Manuelam Fanhio un Mihaelam Šūmaheram ir vairāk par trim tituliem. Jaunākais no trīskārtējiem čempioniem ir Senna, taču šovakar viņš šo godu jebkurā gadījumā zaudēs.

“F1LV

Turpinājumā aplūkosim abu titula pretendentu šīs sezonas statistiku.

Sebastians FETELS

Uzvaras: 5
Pjedestāli: 10
Pirmās starta vietas: 6
Ātrākie apļi: 6
Finiši punktos: 16
Finiši pirmajā pieciniekā: 15
Stati no pirmās rindas: 8
Izstāšanās: 2
Punkti: 273

Fernando ALONSO

Uzvaras: 3
Pjedestāli: 12
Pirmās starta vietas: 2
Ātrākie apļi: 0
Finiši punktos: 17
Finiši pirmajā pieciniekā: 15
Stati no pirmās rindas: 3
Izstāšanās: 2
Punkti: 260

Lai Fetels kļūtu par čempionu:

– Jāfinišē pirmajā četriniekā
– Jāfinišē piektajam, sestajam vai septītajam, ja Alonso neuzvar
– Jāfinišē astotajam vai devītajam, ja Alonso ir trešais vai zemāk
– Ja Alonso nenokļūst uz pjedestāla

Lai Alonso kļūtu par čempionu:

– Jāuzvar un Fetelam finišē piektajam vai zemāk
– Jāfinišē otrajam un Fetels nedrīkst būt augstāk par astoto vietu
– Jāfinišē trešajam un Fetelam jāfinišē desmitajam vai zemāk

Alonso komentārs pēc kvalifikācijas (8. vieta): “Šis rezultāts man nav pārsteigums, jo Abū Dabī startēju septītais un ASV GP kvalifikācijā biju devītais. Šis rezultāts vairāk vai mazāk bija prognozējams. Sacīkstē mēģināsim atkārtot iepriekš uzrādītos rezultātus un, tāpat kā Abū Dabī un Ostinā, mēģināšu tikt uz pjedestāla. Ir nepieciešami neparedzami apstākļi un haotiska sacīkste, ar lietu vai kaut ko citu. Cerēsim, ka tā arī būs.”

Fetela komentārs pēc kvalifikācijas (4. vieta): “Ceturtā vieta varbūt arī nav ideāls rezultāts, taču tā nav nekāda katastrofa. Esmu ar to apmierināts un sacensībās būs daudzas iespējas.”

Jau ziņojām, ka Pastors Maldonado saņēma desmit starta vietu sodu, līdz ar to Alonso startēs septītais, bet Fetels startā saglabās ceturto pozīciju.

1 KOMENTĀRS

  1. Lai gan cīņa par trešo vietu ir mazāk nozīmīgākā kā čempiona tituls, bet pieminēt jau varēja. Kimi(206p) pašlaik ir uz krēsla ar iezāģētām trim kājām. Ceturto, pēdējo, šodien var nozāģēt Hamiltons(190p). Ja Hamiltons uzvar, tad lai Kimi paliktu 3v šamējam jāfinišē ne zemāk kā 4.vietā. Tā kā, šis duelis arī var būt interesants. Lai vai kā negribētos, bet čempions būs Fetels. Lai Alonso uzvilktu čempi, jāsakrīt daudziem faktoriem, piemēram, Fetela kapitāla neveiksme.