Foto: Red Bull/Getty

Bernds Meilanders stāsta par savu laiku drošības mašīnas pilota lomā.

“F1LV

Brazīlijas GP laikā pirmo reizi Formula 1 vēsturē sezona tika noslēgta aiz drošības mašīnas un tāpēc šoreiz īpaša uzmanība šim sacīkšu komponentam. Bernds Meilanders stāsta par savām bijušajām un esošajām… drošības mašīnām – no 1999.gada CLK55 līdz esošai SLS AMG.

1 KOMENTĀRS

    • Cik atceros, agrāk F1 tāda pozīcija ar nosaukumu “Safety Car” nemaz nebija, un nebija arī tāda drošības mašīnas izbraukšanas režīma trasē. Ja notika iespaidīga avārija, izkāra sarkanos karogus un viss apstājās. Apkalpojošais personāls pārvietojās ar attiecīgās trases mašīnām. Safety Car štelles ir pilnībā pārņemtas no jeņķiem.
      Kas attiecas uz Mercedes brendu – viennozīmīga mārketinga un reklāmas lieta. Tas pats vienmēr ir bijis ASV. Tur pat ar lielu pompu katru gadu izziņo, kāda modeļa mašīna ‘apkalpos’ Indy 500.

  1. pēc daktera Sida Votkinsa grāmatiņas, agrāk visu ‘tehnisko’ transportu gādāja konkrētās sacīkstes konkrētais organizators, līdzarko katrā gadījumā transports bija savādāks. Nezinu par konkrēti Safety Car, bet bija gadījumi tais laikos, kad dakteru auto pats nokrešoja trasē, pa ceļam uz smaga F1 kreša vietu.

    Kāpēc tieši Mercedes tiek lietots par SC – laikam 1999-jā Maxis un/vai bernijs noslēdza kaut kādu līgumu ar štutgartes korporatīvajiem uzvalkiem, kurš laikam jau turpinās vēl šobaltdien.

    Ja pareizi atceros grāmatiņu, standartizētais SC parādījās kaut kad sezonas vidū, pēc kaut kāda kārtējā prokola ar lokāli sourcēto transportu.