Foto: James Bearne

“MotorSport Vision” (MSV), kas bija Formula 2 organizatori, un FIA ir nolēmuši pārtraukt čempionāta rīkošanu no 2013.gada sezonas.

“F1LV

Nākamajā sezonā būtu bijis piektais un pēdējais līgumsaistību gads starp MSV un FIA, tomēr “MotorSport Vision” izpilddirektors Džonatans Palmers atzina, ka sākotnēji nospraustie mērķi nav sasniegti.

“Neskatoties uz to, ka Formula 2 čempionāts tapa 2009.gadā – ekonomiskās recesijas laikā, sērijas ir labi sevi parādījušas un šo četru gadu laikā tajās piedalījās ļoti konkurētspējīgi piloti,” stāsta bijušais F1 pilots Palmers. “Kā jau FIA bija nospraudusi par mērķi, mēs vienmēr centāmies nodrošināt labu kvalitāti par pieejamu cenu. Tomēr ar laiku aizvien spilgtāk kļuva skaidrs, ka čempionāta koncepcija bez komandām, kas ļāva noturēt izmaksas zemā līmenī, ar laiku nespēja vairs uzrunāt potenciāli konkurētspējīgus pilotus. Mums ar FIA ir kopīgs skatījums, ka jebkādas formas F2 čempionāts nākotnē noteikti operēs pēc klasisās komandu sistēmas.”

Jāpiebilst, ka līdz ar Formula 2 nākmās sezonas čempionāta atcelšanu arī latviešu formulu braucējs Haralds Šlēgelmilhs zaudē vienu no reālākajām iespējām atgriezties formulu sacīkstēs augstā līmenī.

1 KOMENTĀRS

  1. Interesanti, ka Haralds savā intervijā stāstīja, ka ar F2 komunicē jau no tā rašanās sākuma…:)
    Hari, visu cieņu Tev, tieŠām labi esi pastrādājis, bet būsim reāli – būs vien jāpaliek savā 333 trasē.
    Ceru, ka kļūdos, bet domāju, ka Tava autosportista (lielo klašu) karjera ir beigusies.

    • 2013.gadā nekas nenotiks par 95% – uz 2014.gadu gan ir plānota multi-komandu struktūra, kas tomēr ir krietni dzīvotspējīgāks risinājums. Vēl vajadzētu tikai TV lietas sakārtot un samesties kopā ar kādu citu FIA čempionātu – WTCC nebūtu slikti, kur tagad gan ir AutoGP – ļoti dīvains veidojums.