Arī 2013. gada rallija sezonā turpinās piedalīties “Škoda” rūpnīcas komanda, kuru Eiropas čempionātā pārstāvēs Jans Kopeckis, bet pasaules čempionātā – Esapeka Lapi. Zināmi arī “Proton” un “Peugeot” komandu aptuvenie plāni nākošajai sezonai.

Vairāku mēnešu garumā baumoja, ka “Škoda” nākamajā gadā sacensībās nebūs rūpnīcas komandas, bet tā vieta čehi koncentrēsies jaunās “Fabia R5” rallija mašīnas izstrādei. Tomēr izlemts paralēli turpināt dalību vadošajās rallija sacensībās.

“F1LV

Rezultātā Jans Kopeckis ar “Skoda Fabia S2000” automašīnu startēs atsevišķos Eiropas čempionāta posmos, taču vēl nav zināms vai pieredzējušo braucēju, kurš ilgus gadus bijis viens no “Intercontinental Rally Challenge” līderiem (šī gada vicečempions), redzēsim sezonas otrajā posmā Latvijā. Komanda vēl nav izlēmusi, kurās sacīkstēs piedalīties. Savukārt jaunais Somijas čempions Esapeka Lapi komandu pārstāvēs jaunajā WRC-2 pasaules čempionātā, kurā dalībnieki startēs ar S2000 un N grupas mašīnām. Šajā čempionātā ar tādu pašu mašīnu brauks arī Zeps Vīgants no “Skoda Germany” komandas.

2012. gada sezona bija viena no labākajām “Skoda Motorsport” vēsturē. Rūpnīca trešo gadu pēc kārtas triumfēja IRC rallija čempionātā, kļūstot par panākumiem bagātāko komandu tā vēsturē. Tāpat “Skoda” ieguva pirmo vietu Eiropas, Čehijas un Āzijas-Klusā okeāna čempionātā, bet privātie braucēji ar “Skoda” tehniku izcīnīja titulus nacionālajos čempionātos Austrijā, Vācijā, Slovēnijā, Turcijā un Bulgārijā.

Jaunas mašīnas turpina izstrādāt arī divas citas rūpnīcas, kas tāpat turpinās piedalīties starptautiskajās sacīkstēs.

“Proton” vasarā paziņoja, ka uz laiku aizies no rallija, lai strādātu pie jaunās “Satria Neo R5” mašīnas izveides, tomēr arī malaizieši nolēmuši neapstāties. Ar S2000 klases auto “Proton” startēs WRC-2 čempionātā un to visticamāk pilotēs zviedrs Pērs-Gunārs Andersons vai Alisters Makrejs. Tāpat komanda startēs WRC-3 un Āzijas-Klusā okeāna rallija čempionātā.

Pie R5 klases auto izstrādes aktīvi darbojas arī “Peugeot”. Lai gan franču rūpnīcai 2013. gadā nebūs oficiālās komandas, ar veco “207 S2000” auto startēt gatavojas privātie braucēji. Viens no tiem esot 50 gadus vecais WRC veterāns Fransuā Delekūrs, kurš gatavojas piedalīties, iespējams, visos Eiropas čempionāta posmos, tātad arī Latvijā, liecina neoficiāla informācija.