Foto: Sauber

Kamui Kabajaši sāvā mājas lapā ir paziņojis, ka 2013.gada sezonā nestartēs Formulā 1 un tagad plāno atgriezties F1 čempionātā 2014.gada sezonā.

Kobajaši pateicās visiem līdzjutējiem, kas internetā bija saziedojuši 1.5 miljonus Eiro. Šis necerētais atbalsts deva iespēju Kobajaši vērsties pie Japāņu kompānijām, kuras izrādīja krietni lielāku interesi, redzot līdzjutēju aktivitāti. Tā rezultātā japāņu pilota budžets 2013.gada sezonai kopā sastādīja 8 miljonus Eiro, tomēr arī tas nebija pietiekami, lai iekļūtu konkurētspējīgas komadas sastāvā.

“Pateicoties līdzjutēju un ieinteresēto kompāniju atbalstam, man bija iespēja savākt budžetu vismaz 8 miljonu Eiro apmērā,” raksta Kobajaši. “Tas saviļņoja mani un tas arī pierāda, ka Japānā slēpjas liels potenciāls. Diemžēl mums pietrūka laika un es nespēju nodrošināt vietu konkurētspējīgā komandā 2013.gadā. Es joprojām esmu pārliecināts, ka atgriezīšos 2014.gada sezonā. Šobrīd es lūdzu pārtraukt ziedošanu un saziedoto naudu taupīšu 2014.gada sezonai, jo mans mērķis ir atgriezties Formulā 1 konkurētspējīgas komandas sastāvā. Attiecībā uz 2013.gada sezonu es drīz konkretizēšu šavus plānus, tomēr man nav vēlmes startēt citās sacīkšu sērijās.”

Jāpiebilst, ka pēc tam, kad šodien Romēns Grožāns tika apstiprināts “Lotus” sastāvā, brīvas pilotu vietas palikušas vēl “Force India” un “Catreham” komandās, kamēr “Marussia” oficiālais paziņojums par Maksa Čiltona nolīgšanu vēl nav izplatīts.

1 KOMENTĀRS

  1. Uz atgriešanos! Varbūt atnāks kopā ar kādu japāņu motoru ražotāja komandu, ja reiz 12.komandas vieta potenciāli ir brīva (varbūt tā pati Honda sadomā vēlreiz mesties F1 vēršu aplokā?)
    Bet nu spēja savākt 1,5 mlj. līdzjutēju naudiņas komentārus neprasa 🙂

    • Nav svarīgi, cik $ stāv aiz pieminēto Latīņamerikas džentlmeņu mugurām, bet gan kas stāv! Vienā gadījumā tas ir komunistiski noskaņots diktarors, bet otrajā visdrīzāk mafija. “Cik?” ir tikai pakārtots jēdziens, jo cik vajadzēs tik arī iedos 😀