Foto: greengt.com

Ja viss noritēs pēc plāna, 2013.gada Lemānas 24 sacīkstē debitēs prototips, kuru uz priekšu dzen ūdeņradis.

“F1LV

Foto: greengt.com

“GreenGT H2” projekts liks “Nissan DeltaWing” izskatīties parasti. Nīlzirgam līdzīgo prototipu uz priekšu dzīs no ūdeņraža degvielas iegūtā elektro enerģija un faktiski to var uzskatīt par elektromobīli.

Tagad ir atbildēts arī jautājums par šī prototipa skaņu un tā vairāk atgādinās reaktīvā dzinēja skaņu, jo, lai arī elektro motora skaņa ir klusa, gaisa padevi degmaisījuma kamerai tiek nodrošināta ar diviem lieliem kompresoriem, kas darbojas ar 120’000 apgriezieniem minūtē un rada iespaidīgu skaņu – līdzīgu turbo piedziņas kompresoru skaņai.

Par projekta tehnisko pusi var izlasīt “Race Tech” žurnālā, kas ziņo, ka Lemānas sacīkstē 5,15 metrus garajam “GreenGT H2” ir plānots apstāties ik pēc 40 minūtēm, lai uzpildītu jau ūdeņraža devu.

1 KOMENTĀRS

 1. iisteniibaa interesants koncepts. ar elektriibu tiek radiits uudenjradis un peectam sakompreseets balonos. kas mashiinaa sadegot atkal kljuust par elektriibu. sanaak ka uudenjrazha balons ir kaa viegla materiaala akumulators.

  a kaapeec uudenjradi nevar sadedzinaat iekshdedzes motoraa? un kaa ar droshiibas jautaajumiem ja uudenjrazha vedeejam sanaak avareet?

  • var dezināt arī iekšdedzes dinējā – kautkur pirms vairākiem gadiem lasīju ka 2 amīši patentējuši uzparikti kas ļau parastiem auto darboties ar ūdeni, H2 tiek dedzināts, O izvadīts pa izpūtēju. bet to fīču laikam kādi autogiganti vai naftas kmpānijas sametoties izpirkušas. mož tikai pīle, bet izklausās reāli

   • Ir jau sen izgudroti ne tikai ūdens dzinēji. Un ne jau tikai naftas kompānijas šos projektus ieslēgušas dziļos seifos. Šīs lietas tiek ‘bīdītas’ krietni augstākos līmeņos, jo uz naftas turas pasaules lielvaras. Tāda nu ir pašreizējā globālā kārtība.

  • dedzinaat drosi vien var, tikai cundurs ir, ka elektrisks dzineejs iznaak daudz eertaaks – ko veerts ir vien tas, ka var darboties daudz plasaakaa apgriezienu diapazonaa ar daudz plakanaaku griezes momenta liikni, nekaa ieksdedzes dzineejs, tik plasaa, ka parasti iespeejams pilniigi iztikt bez gangenes.

 2. Seen jau bija laiks kko sākt darīt H2 virzienā.
  Tas ir pozitīvi, ka vismaz šādi sāk kko darīt, lai rastos pieprasījums pēc H2 autiņiem.
  Nedaudz gan rada šaubas drošība – ja tie cilindri zem kokpita ir baloni H2, tad bik bail iedomāties, kādas sekas varētu būt, ja kāds tiešā tēmējumā viņus taranē. Bet gan jau par to ir padomāts