Bernijs Eklstons ir paziņojis Bankokas ielās 2015.gadā notiks nakts Formula 1 Grand Prix posms.

“F1LV

Pirms pāris mēnešiem Taizemes Sporta ministrs paziņoja, ka 2014.gadā notiks pirmais Taizemes GP posms, tomēr Eklstons “Wall Street Journal” paziņoja, ka visdrīzāk tas notiks tikai 2015.gadā.

“Viņi saka 2014. un es saku 2015.gads,” skaidroja Eklstons. “Tas ir nopietni un tas ir lieliski.”

“Wall Street Journal” raksta, ka vieta trasei jau ir izvēlēta un valdība nosegs aptuveni 60% no izmaksām, ieskaitot nodevu par posma rīkošanu. Pārējo naudas daļu segs “Red Bull” kompānija, kuras pirmssākumi meklējami tieši Taizemē – 51% no kompānijas joprojām pieder enerģētiskā dzēriena sākotnējās receptes autoram taizemietim Čalermam Jūvidjam.

2010.gadā “Red Bull” komanda aizvadīja demo braucienus Bankokas ielās par godu Karaļa 84 gadu jubilejai un uz šo pasākumu ieradās 150 tūkstoši skatītāju. Pagājušā nedēļā Bankokā “Rajamangala” nacionālajā stadionā notika “Race of Champions” sacīkste.

Ja Taizemes GP tiešām parādīsies kalendārā, tas būs jau trešais jaunais posms tuvāko trīs gadu laikā, jo 2014.gadā kalendārā debitēs arī Krievijas un Ņūdžersijas GP. Jāpiebilst, ka Āzijas tirgus un Āzijas GP posmi ir ļoti ienesīgs bizness Formula 1 čempionātam – pēdējo gadu pieeaugums F1 ieņēmumos ir tieši uz daudzo Āzijas posmu rēķina.

1 KOMENTĀRS