“Audi” rūpnīcas komanda apstiprinājusi autosporta programmu 2013. gadam, sastāvā iekļaujot arī bijušo F1 pilotu Lukasu di Grasi.

Gada svarīgākajās sacensībās Lemānas 24 stundu braucienā komanda startēs ar trim uzlabotiem “Audi R18 e-tron quattro” prototipiem. Rūpnīcas oficiālo komandu “Audi Sport Team Joest” šajās sacensībās pārstāvēs WEC pasaules čempioni Marsels Fazlers, Andrē Loterers un Benoī Trelujē, kā arī Loiss Duvāls, Marks Ženē, Olivers Džarviss, Toms Kristensens, Alans Maknišs un jaunpienācējs Lukass di Grasi.

“F1LV

Komanda atkal piedalīsies WEC pasaules čempionātā, taču tikai Lemānā un sacensībās Spā-Frankoršamps trasē plānots piedalītie ar trim ekipāžām, kamēr citās trasēs tiks izmantotas divas mašīnas.

Tāpat “Audi” aktīvi darbojas pie 2014. gada mašīnas, kas tiek būvēta pēc jaunajiem LMP1 klases noteikumiem.

WEC kalendārs 2013. gadam

Posms Sacīkste Trase Datums
1. 6 Hours of Silverstone United Kingdom Silverstone 14. aprīlis
2. 6 Heures de Spa-Francorchamps Belgium Spa-Francorchamps 4. maijs
3. 24 Heures du Mans France Le Mans 22. un 23. jūnijs
4. 6 Hours of São Paulo Brazil Interlagos 1. septembris
5. 6 Hours of Austin United States Austin 22. septembris
6. 6 Hours of Fuji Japan Fuji 20. oktobris
7. 6 Hours of Shanghai China Shanghai 10. novembris
8. 6 Hours of Bahrain Bahrain Sakhir 30. novembris

Interesantus plānus “Audi” kaļ saistībā ar sacīkstēm ASV. Jau janvārī plānots piedalīties Deitonas 24 stundu braucienā, kur rūpnīca pieteiks trīs “Audi R8 Grand-Am” automobiļus. Tos pilotēs Filipe Albukerke, Olivers Džarviss un Edoardo Mortara, Marks Beisengs, Renē Rasts un Frenks Stiplers, kā arī Frenks Biela, Kristofers Hāse un GT1 pasaules čempions Markuss Vinkelhoks. Katrai no šīm ekipāžām vēl pievienosies pa vienam amerikāņu pilotam.

Martā Sebringas 12 stundu sacensībās vācu rūpnīca startēs ar “Audi R18 e-tron quattro”, taču sīkāka informācija vēl sekos. Jau šobrīd “Audi” ir plāni 2014. gadā uz pilnu slodzi atgriezties ASV autosacīkstēs, kad “Grand-Am” un “American Le Mans Series” seriāli apvienosies, izveidojot vienotu Ziemeļamerikas sportskāru čempionātu jeb NASCC.

Vācijas salonauto čempionātā nākošgad “Audi” turpinās startēt ar “A5 DTM” modeli, ka būs tāds pats kā šogad. Sastāvu papildināji viens no čempionāta ātrākajiem braucējiem Džeimijs Grīns, kurš šogad ieguva trešo vietu, bet citi “Audi” piloti nākamsezon būs Matiass Ekstrēms, Timo Šaiders, Filipe Albukerke, Edoardo Mortara, Miks Rokenfellers un Adrians Tambejs. Astotais pilots vēl nav nosaukts.