3. janvārī ar „Jännerrallye” svinīgo startu Austrijā sāksies FIA Eiropas Rallija čempionāta (ERČ) 61. sezona, kas vienlaicīgi iezīmēs arī ERČ jaunas ēras sākšanos, jo čempionāta rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem nodota „Eurosport Events” virsvadībā, informē RA Motorsport preses dienests.

“F1LV

2012. gada nogalē Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) panāca vienošanos ar „Eurosport Events” par sadarbības uzsākšanu, kas paredz vērienīgas izmaiņas Eiropas rallija pasaulē. Noslēgtā vienošanās paredz, ka sākot ar 2013. gadu ERČ rīkošana uz nākamajiem 10 gadiem uzticēta tieši „Eurosport Events”, kas iepriekš izveidojis veiksmīgo „Intercontinental Rally Challenge” (IRC) čempionātu. Vienošanās arī paredz, ka turpmāk abi (ERČ un IRC), līdz šim sportiski konkurējošie, čempionāti tiks apvienoti vienā, tādējādi radot spēcīgu un skatītājiem aizraujošu rallija sezonu.

Izmainīts tiks arī ERČ sportiskais formāts, kurā vairs neredzēsim ierastos koeficientus un zonas. 2013. gada kalendārā iekļauti trīspadsmit vienādas nozīmes posmi – septiņi asfalta seguma, četri grants un divi sniega seguma ralliji, kas no janvāra līdz novembrim notiks dažādās vietās Eiropā. Būtiski, ka autosportistiem nebūs jāpiedalās noteiktā minimālajā skaitā sacensību — čempionāta kopvērtējumā tiks ieskaitīti četri labākie rezultāti no pirmajiem septiņiem posmiem un labākie četri rezultāti no pēdējiem sešiem posmiem.

Čempionāts iesāksies Austrijā, kur no 3. līdz 5. janvārim norisināsies jau trīsdesmitais „Jännerrallye”. Dalību pirmajā ERČ posmā apstiprinājušas 64 ekipāžas, tajā skaitā IRC 2012. gada vicečempions Jans Kopeckis (Jan Kopecky) ar stūrmani Pāvelu Dresleru (Pavel Dresler), kuri brauks ar Skoda Fabia S2000 automašīnu. Uz starta redzēsim arī 2011. gada Rallye Monte Carlo uzvarētāju Braienu Bufjē (Bryan Bouffier) ar stūrmani Olivjē Forņjē (Olivier Fournier) un 4 Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu uzvarētāju Fransuā Delekūru (Francois Delecour) ar stūrmani Dominku Saviņjoni (Dominique Savignoni), kuri pilotēs divas Peugeot 207 S2000 automašīnas. Uz starta izies arī 1984. gada Pasaules rallija čempionāta uzvarētājs Stigs Blomkvists (Stig Blomqvist) ar stūrmani Robertu Jākobsonu (Robert Jakobsson), kuri pilotēs Mitsubishi Lancer Evo IX automašīnu.

Skatītāji ERČ varēs sekot līdzi „Eurosport” kanālā, kas filmēs visus plānotos posmus un sagatavos īpašus ralliju apskatus, kas tiks pārraidīti 59 pasaules valstīs. Pie tam, sekojot skatītāju pieprasījumam, vismaz divi posmi – Azoru salas un Korsika – tiks translēti arī tiešraidē.

Atgādināsim, ka atjaunotā FIA Eiropas Rallija čempionāta otrais posms „Rally Liepāja-Ventspils” no 1. līdz 3. februārim tiks aizvadīts Latvijā, kur sniegotajos Kurzemes reģiona ceļos gan viesu, gan pašmāju autosportistiem trīs dienu laikā būs jāveic 15 ātrumposmi 240 kilometru garumā. „Rally Liepāja-Ventspils” ir vienīgais posms 2013. gada ERČ kalendārā, kuru paredzēts aizvadīt ar riepām, kas aprīkotas ar sporta radzēm.

2013. gada Eiropas rallija čempionāta kalendārs:

3.-5. janvāris rallijs “Jännerrallye” (Austrija, asfalts/sniegs)

1.-3. februāris rallijs “Liepāja-Ventspils” (Latvija, grants/sniegs)

28.-30. marts “Ralli Islas Canarias El Corte Ingles” (Spānija, asfalts)
25.-27. aprīlis “SATA Rallye Açores” (Portugāle, grants)
16.-18. maijs “Tour de Corse” (Francija, asfalts)
6.-8. jūnijs “Croatia Rally” (Horvātija, asfalts)
27.-29. jūnijs “GEKO Ypres Rally” (Beļģija, asfalts)
11.-13. jūlijs “Rally San Marino (Sanmarīno, grants)
25.-27. jūlijs “Sibiu Rally” (Rumānija, grants)
30.augusts – 1.septembris “Barum Czech Rally Zlín” (Čehija, asfalts)
27.-29. septembris “Rally Poland” (Polija, grants)
10.-12. oktobris “Rallye Sanremo” (Itālija, asfalts)
7.-9. novembris “Rallye International du Valais” (Šveice, asfalts).