Latvijas populārākais rallija pilots Andis Neikšāns paziņojis par rallista karjeras beigšanu un vēl nezina vai kādreiz atgriezīsies trasē.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka komandu pamet tās līdzšinējais ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, kas turpmāk līdzdarbosies pie salīdzinoši nesen izveidotā projekta “Okartes Autosporta Akadēmija”, atbalstot jaunos talantus. Līdz ar to 2013. gada sezonā “LMT Rallija komanda”, kurā daudzus gadus brauca Andis Neikšāns un viņa brālis Māris Neikšāns, vairs nepastāvēs.

“F1LV

Jaunus sponsorus Neikšāns startēšanai rallijā nemeklē un nolēmis uz kādu laiku atpūsties no braukšanas, darbojoties pie citiem projektiem, kas arī saitīti ar ralliju, galvenokārt mašīnu sagatavošanu un izīrēšanu citiem sportistiem. Pats viņš pagaidām par atgriešanos sacīkstēs nedomā un nesola, ka tas vispār notiks.

Andis Neikšāns lielajā rallijā startēja kopš 2006. gada, šajā laikā divreiz kļūstot par Latvijas vicečempionu, bet 2010. un 2011. gadā izcīnot titulus prestižajā N4 klasē. Tāpat 27 gadus vecais pilots piedalījies pasaules čempionātā, 2009. gadā P-WRC klases kopvērtējumā sezonā iegūstot astoto vietu. 2012. gada sezonā Neikšāns uzsāka dalību citā pasaule čempionāta klasē “Rally Class”, no ierastā “Mitsubishi” pārsēžoties pie “Subaru” mašīnas stūres, taču pēc pirmajiem diviem posmiem no tālākas dalības atteicās. Neikšāns visai regulāri startējis Somijas WRC rallijā, kur viņa labākais sasniegums ir 2011. gadā izcīnītā uzvara N4 klases ieskaitē.