Aizvadītās F1 sezonas vicečempioni “Ferrari” uz 2013. gadu noslēguši līgumu ar Marku Ženē, kurš atkal pildīs oficiālā testpilota pienākumus.

38 gadus vecais spānis “Ferrari” testu braucēja pienākumus pildīja arī no 2005. gada līdz 2010. gadam. Lai gan “Ferrari” nereti strādā vairāki F1 testu braucēji, oficiāli tās rezervisti iepriekšējās divās sezonās bija jaunie talanti Žuls Bjankī un Davide Rigons, kurš gan turpinās strādāt “Ferrari” arī nākošgad. Pieredzējušais Ženē paralēli darbojas arī “Audi” rūpnīcas Lemānas programmā un strādā par komentētāju spāņu televīzija kanālā “Antena 3”.

Savus testpilotus pagaidām apstiprinājušas tikai dažas komandas. Pašreizējo čempionu vienībā “Red Bull” testpilota pienākumus, pēc Helmuta Marko lēmuma, turpinās pildīt Sebastians Buemī, kurš otro sezonu pēc kārtas nav spējis atrast pilota vietu F1 čempionātā un spiests turpināt darbu pie “Red Bull” un “Toro Rosso” formulu testēšanas, raksta Šveices izdevums “Sonntagsblick”.

Tikmēr spēcīgajā “Lotus” komandā, kas pērn Kontruktoru kausā ieguva ceturto vietu, rezerves pilots arī 2013. gadā būšot Žeroms d’Ambrozio, rakta Beļģijas laikraksts “Le Vif”. 27 gadus vecā sportista menedžmentu pārvalda komandas bosa Erika Buljē kompānija “Gravity”, kas aktīvi darbojoties pie tā, lai D’Ambrozio iespējami ātrāk atkal varētu atgriezties sacīkstēs.