Latvijas rallija čempions A+ klasē Mārtiņš Svilis šosezon startēs kopā ar Edgara Baloža bijušo stūrmani Ivo Pūķi.

Pirmo kopīgo sacīksti Svilis/Pūķis aizvadīs rallijā “Alūksne”, kas norisināsies 19. janvārī. Komanda turpinās startēt ar ierasto “Mitubishi Lancer EVO VIII”, kas bija Sviļa kaujas mašīna arī iepriekšējās rallija sezonās. Kopā ar Pūķi plānots aizvadīt visu Latvijas rallija čempionāta sezonu.

Svilis ir viens no vadošajiem braucējiem A+ klasē, turklāt arī viens no atraktīvākajiem, kas bieži izpaužas lieliskos lēcienos tramplīnos. Pēdējo četru gadu laikā viņš vienreiz kļuvis par čempionu, divreiz bijis vicečempions un vienu reizi sezonu noslēdzis ceturtajā vietā. Visus šos panākumus Svilis sasniedzis kopā ar stūrmani Aivi Aizsilnieku. Tāpat jāizceļ pērnā gada starts Vācijas čempionāta noslēdzošajā posmā, kur tika izcīnīta necerēti augstā otrā vieta.

Sadarbība ar Aizsilnieku izbeigta stūrmaņa aizņemtības dēļ, taču viņš solās atbalstīt “Latgran” komandas ekipāžu un pat nenoliedz atkalapvienošanos kādās rallijsprinta sacensībās.

Svilis un viņa jaunais stūrmanis Pūķis, kurš 2012. gadā kļuva par LRČ otrās vietas ieguvēju 2WD klasē, pagaidām ieplānojuši vien dalību vietējā čempionātā, taču jau runā par iespējamo došanos ārpus valsts robežām. Iespējams, ekipāžu šogad redzēsim arī atsevišķās sacensībās Ukrainā, Vācijā vai tuvākajās kaimiņvalstīs.