Foto: Ferrari Spa

“F1LV

Žils Bjanki ir kļuvis par Felipes Masas organizētā kartinga turnīra “Desafio Internacional das Estrelas” uzvarētāju.

“Force India” testu pilots izcīnīja uzvaru pirmajā braucienā, kur aiz francūža palika Lukas di Grasi un Vitantonio Liuci. Bet otrajā braucienā Bjanki palika ceturtajā vietā, taču ar to bija pietiekami, lai ar 40 punktiem triumfētu kopvērtējumā.

Otrajā vietā palika jaunais brazīliešu formulu braucējs Felipe Nasrs, kuram bija 35 punkti un uzvara otrajā braucienā, bet trešo vietu ieņēma Lukas di Grasi (30), kurš šajā sezonā startēs “Audi” sastāvā Lemānas 24 stundu sacīkstē.

Sacīkstēs piedalījās arī Fernando Alonso, tomēr viņam tās nebija veiksmīgas – spānis izstājās pirmajā braucienā dēļ problēmām ar akcelerācijas pedāli, bet otrajā finišēja 18.vietā. Tomēr Alonso atzina, ka vēlas piedalīties atkal šajā pasākumā: “Šī bija ļoti interesanta nedēļas nogale un es ceru, ka arī skatītāji guva tik pat daudz prieka, kā es. Vai es piedalīšos nākamajā gadā? Ja Felipe vēl aicinās, tad noteikti.”

Arī pašam pasākuma saimniekam bija tehniskas problēmas un tādejādi brazīlietis finišēja attiecīgi desmitajā un astotajā pozīcijā.

Jāpiebilst, ka Žils Bjanki ir “Ferrari” komandas attīstības programmas pilots un šajā sezonā joprojām turpina pretendēt uz otra pilota vietu “Force India” sastāvā. Bjanki izcīnīja uzvaru šajās kartinga sacensībās arī pērn, tomēr vēlāk viņam uzvara tika atņemta dēļ tehniskajām neatbilstībām.