Autosportists Māris Neikšāns nolēmis vismaz daļēji mest mieru sportista karjerai un 2013. gada sezonā Latvijas rallija čempionātā pazīstamo pilotu vairs neredzēsim.

Rallija pilota lomā Māris Neikšāns pavadīja aptuveni desmit sezonas (kopš 2002. gada), taču šogad pilnībā pievērsies trenera darbam un vadīs pats savu rallija komandu “Neiksans Rally Sport”. Jau ziņojām, ka Māra līdzšinējā komanda “LMT Rally Team” pastāvēšanu ir beigusi un pilota karjeru noslēdzis arī viņa brālis Andis Neikšāns.

“Kā pilots Latvijā braukt neplānoju, bet, iespējams, nobraukšu kādu sacensību Krievijā,” vortālam F1.LV pavēstīja Māris Neikšāns. “Ar komandu plānojam startēt visos Krievijas un Latvijas čempionāta posmos, kā arī starptautiskās sacensības Igaunijā, Lietuvā un Somijā. Lielāko akcentu liekam uz Krievijas čempionātu, kur kopā ar krievu pilotu Staņislavu Travņikovu mēģināsim uzvarēt individuālajā vērtējumā, kā arī komandu vērtējumā.”

Krievijas čempionāta pirmais posms norisināsies 25. un 26. janvārī Karēlijā.

“Pa ziemu esam uzbūvējuši divas jaunas “Mitsubishi Lancer Evolution” rallija automašīnas un uz šīs sezonas beigām interesējamies par iespējām iegādāties vai uzbūvēt R5 klases rallija mašīnu,” piebilst Neikšāns.

“Neiksans Rally Sport” komanda gatavojas jaunajai sezonai

Jau 2012. gadā Māris Neikšāns piedalījās tikai pirmajos divos Latvijas čempionāta posmos, rallijā “Sarma” izcīnot trešo vietu. Savukārt 2011. gadā Neikšāns ieguva otro vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā N4 klasē, bet 2009. gadā ierindojās trešajā vietā N4 ieskaitē, kas ir viņa labākie sasniegumi ar pilnpiedziņas mašīnām. Tāpat jāpiemin arī trešā vieta N4 klasē 2007. gada pasaules čempionāta posmā Somijā.

Savukārt visā savā karjerā šobrīd 29 gadus vecais sportists dažādās disciplīnās ieguvis astoņus Latvijas čempiona titulus, un ir Latvijas autosporta meistars.