Bernijs Eklstons ir paziņojis, ka 2013.gada sezonas kalendārs varētu nebūt pilnībā apstiprināts līdz pat pirmajai sezonas sacīkstei.

“F1LV

Šobrīd nav skaidrs, kura no Vācijas trasēm Hokenehima vai Nirburgringa uzņems Vācijas GP izcīņu jūlija sākumā. Tāpat vēl 100% nav zināms vai Ņūdžersijas paredzētā posma vietā tiešām netiks nozīmēta kāda cita trase.

“Mums ir paredzēts Vācijas GP posms, taču mēs nezinām, kur tas notiks,” paziņoja Eklstons. “Sacīkste mums ir ierakstīta kalendārā un par trasi mēs varam izlamt arī laikā, kad sezona jau ir sākusies.”

Šogad Vācijas GP posmu bija plānots uzņemt Nirburgringai, kas šo godu un slogu uzņemas uz maiņām ar Hokenheimu, taču trase Nirburgas apkārtnē ir nonākusi finansiālās grūtībās. Turklāt šāda aizķeršanās ar kalendāru situāciju trases īpašniekiem padara vēl bēdīgāku, jo nav skaidrības arī skatītājiem, kas vēlas iegādāties biļetes. Tieši biļešu ienākumi ir viens no galvenejiem ienākumu avotiem trašu īpašniekiem.

Pērn kalendārā bija 20 posmi, tomēr no tā izkrita Valensijas GP un plānotais Ņūdžersijas GP tika pārcelts uz 2014.gadu. Eklstons risināja pārrunas par iespējām posmu aizvadīt Francijā, Austrijā vai Turcijā, tomēr neviens no šiem variantiem nav izrādījies veiksmīgs – sarunas iesprūdušas pie finansu atlīdzības jautājuma. Līdz ar to izskatās, ka 2013.gada sezonā notiks tikai 19 posmi un iepriekš atbrīvotā vieta jūlija vidū paliks tukša.