Ar Montekarlo ralliju šodien Fracijas Alpos startēja jaunā WRC pasaules čempionāta sezona, taču tradīcijas turpinās un jau šobrīd pārliecinošu pirmo vietu ieņem “Citroen” komandas zvaigzne Sebastians Lēbs.

Šogad WRC čempionātā atbildību par sportistu uzrādīto rezultātu fiksēšanu uzņēmusies kompānija “Sistemas Integrales de Telecomunicacion”, kas šos pienākumus pārņēma no “Stage One Technology”. Taču jau trešajā ātrumposmā tika fiksētas kļūdas, kad pat starp vadošajām ekipāžām pēkšņi uzrādījās vairāku minūšu atstatumi. Lai gan SS4 atkal viss bija kārtībā, pagāja kāds laiks līdz bija iespējams uzzināt sacensību patieso kopvērtējumu.

Montekarlo rallijs iesākās ar Sebastiana Ožjē pārsteidzošu uzvaru pirmajā ātrumposmā.  Pārsteidzošu tādēļ, ka šis ir pirmais rallijs “Volkswagen” rūpnīcas komandai un uzvara jau pirmajā ātrumposmā ir spēcīgs pieteikums augstākajiem mērķiem. Tomēr jau SS2 ātrākais bija un vadību kopvērtējumā pārņēma “Citroen” zvaigzne Sebastians Lēbs, kurš šogad piedalīsies tikai atsevišķos WRC posmos.

Lēbs bija ātrākais arī trešajā un ceturtajā ātrumpomā, rezultātā nostiprinoties ļoti pārliecinošā vadībā. Ožjē, kurš pēc uzvaras pirmajā “dopā”, nākamajos ieņēma otro, piekto un ceturto vietu, zaudē jau 1 minūti un 20 sekundes. Trešajā vietā šobrīd ierindojas Lēba komanda biedrs Miko Hirvonens, kurš seko vēl 26 sekundes aiz Ožjē. Tieši Hirvonens tiek uzskatīts par galveno kandidātu uz 2013. gada WRC titulu.

No vadošajiem pilotiem šodien ar bojātu piekari ceturtajā ātrumposmā palika “M-Sport Ford” vienības braucējs Tjerī Noivils, kurš pirms tam ieņēma piekto vietu. Motora problēmas tikmēr jau SS1 piemeklēja Mihala Koscjužko pilotēto “Mini” sacīkšu auto, kas WRC klases debijā zaudējot daudz laika gan turpināja braukt uz priekšu.

Jāri-Mati Latvala debijā “Volkswagen” komandas sastāvā saņēma 30 sekunžu sodu par novēlotu ierašanos uz otrā “dopa” startu, un tāpat par aizkavēšanos sodīts “M-Sport Ford” galvenā cerība Madss Estbergs. Turklāt norvēģim 1 minūtes un 50 sekunžu sods.

Trase šodien bija vietām pilnībā sausa, bet citur klāta ar sniegu un ledu. Tas sagādāja galvassāpes attiecībā pret riepu nolietošanos – nācās izvēlēties ziemas riepas, kuru radzes uz daudzviet sausā asfalta ātri nodila. Sportistiem bija jāveic kopumā četri ātrumposmi.

Montekarlo rallija kopvērtējums pēc SS4

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Sebastien Loeb Citroen 1:39:49.0
2. Sebastien Ogier Volkswagen +1:20.3
3. Mikko Hirvonen Citroen +1:46.7
4. Dani Sordo Citroen +2:01.2
5. Jari-Matti Latvala Volkswagen +2:32.2
6. Evgeny Novikov Qatar M-Sport Ford +2:50.6
7. Bryan Bouffier PH Citroen +2:57.1
8. Juho Hanninen Qatar M-Sport Ford +3:03.5
9. Mads Ostberg Qatar M-Sport Ford +4:45.1
10. Martin Prokop Czech Ford +7:11.0