Foto: Ferrari, SpaBrazīliešu F1 pilots Felipe Masa pēc 2012. gada sezonas pirmajā daļā piedzīvotajiem notikumiem apsvēra iespēju aiziet no “Ferrari” vai pat beigt karjeru pavisam.

Aizvadītās F1 sezonas sākums Masam bija viens no grūtākajiem karjerā. Kamēr komandas biedrs Fernando Alonso pirmo piecu posmu laikā bija paguvis izcīnīt uzvaru un pierādīja sevi kā spējīgu cīnīties par titulu, Masas kontā atradās vien  divi punkti. Sezonas pārtraukumā Alonso kontā bija jau trīs uzvaras, 164 punkti un vadība kopvērtējumā, bet Masa bija sapelnījis tikai 25 punktus.

“Es domāju par daudz ko,” viņš atklāj intervijā BBC. “Man šķita, ka varbūt esmu sevi izsmēlis. Domāju, ka varbūt ir jāaiziet no “Ferrari”. Es nezināju, kas notiks tālāk. Manas smadzenes bija pilnas ar dažādām domām.”

Lai gan ar Alonso cīnīties bija grūti arī turpmāk, sezonas otrajā daļā, desmit sacīkstēs pēc kārtas Masa finišēja punktos un kopvērtējumā ar 122 punktiem izcīnot septīto vietu. Visā sezonā viņam divi pjedestāli – otrā vieta Japānā un trešā Brazīlijā.

“Es runāju ar daudziem,” viņš skaidro. “Strādāju ar profesionālu sporta psihologu. Un tas bija tikai sākums. Pēc tam es spēju mainīt domāšanas virzienu, virzienu, kādā strādāt un man tas bija kā treniņš. Taču šajā situācijā pavisam noteikti palīdzēja arī mana ģimene.”

1 KOMENTĀRS

  1. Bet Masa turpina. Un malacis, ka tā! Jo neviens taču no mums arī neatteiktos kādu brīdi ‘palaist luni’, ja tev maksā miljonus. Krieviem ir tas teiciens, ka “kas gan ir piecas minūtes kauna,ja visa dzīve vēl priekšā”…

  2. Prieks, ka sezonas 2.daļā tā kārtīgi saņemās un spēja ar to pašu Ferrari braukt tikpat ātri, cik Alonso (pierādot, ka 08.gada cīņa par titulu nebija tikai nejaušība).
    Labi, tagad ir Fetels, Hamiltons, Raikonens un citi ātri zeļļi, bet Masam pulveris vēl noteikti ir atlicis ko izšaut.. kaut Nr.2, bet tas jau nevar liegt to prieku malkot šampanieti un klausīties komandas radio ziņu “atlaid gāzi, Tu brauc par ātru, Alonso sāk nervozēt” 😀