Arvien straujāk tuvojoties Dakaras rallija finišam, apgriezienos uzņem čīlietis Frančesko Lopess, kurš uzvarēja sacensību priekšpēdējā 13. posmā un cenšas noķert kopvērtējuma līderi Sirilu Desprē.

2013. gada Dakaras rallijā šobrīd līdz finišam atlicis vairs tikai viens posms, kurā sportistiem būs jāveic 520 km pārbrauciens un 128 km garš ātrumposms. Ņemot vērā cīņu, kas norisinās motociklu klasē, šodien vēl var notikt izmaiņas vadošo braucēju starpā, jo kopvērtējuma līderis Sirils Desprē (KTM) ir tikai 8 minūtes un 15 sekundes priekšā Lopesam (KTM), kurš savas dzimtās Čīles teritorijā noteikti centīsies paveikt brīnumu. Piektdien “Čaleko” tika garām Rubenam Farijam (KTM), kuram šajā posmā tikai 15. vieta, un pacēlās uz otro vietu kopvērtējumā.

13. posma ietvaros tika veikts 294 km garš pārbrauciens un 441 km ātrumposms no Kopjapo uz La Serenu, kur Lopesam izdevās uzvarēt (tas viņam ceturtais panākums šogad) un atgūt otrajā vietā finišējušajam Desprē uzreiz 5 minūtes un 25 sekundes. Lai gan ir skaidrs, ka Desprē šodien negatavojas atpūsties, praktiski Lopesam vēl ir diezgan labas izredzes viņu apdzīt.

Vieglo auto klasē 13. posmā otro reizi šogad ātrākais bija Robijs Gordons (“Hummer”), kurš kopvērtējumā pēc visām piedzīvotajām neveiksmēm ir tikai četrpadsmitais. Piektdienas posmā amerikānis, par spīti visam, brauca ar gāzi grīdā un tikai par 22 sekundēm apsteidza Žirlēnu Šišerī (SMG). Kopvērtējuma līderis Stefans Petransels (“Mini”) uzvarētājam pazaudēja gandrīz 14 minūtes, bet cīņā par uzvaru rallijā viņš vairs nav noķerams, jo pirms pēdējās dienas ir 44 minūtes priekšā Žinelam de Viljē (“Toyota”). Tiesa gan, pirmajā trijniekā ir notikušas izmaiņas, jo Leonīds Novickis (“Mini”)  atguvis trešo vietu, pārspējot Nani Romu (“Mini”).

Smago mašīnu ieskaitē posmā uzvarēja Andrejs Karginovs (“Kamaz”), kurš trasē devās pirmais, par 2 minūtēm un 48 sekundēm apsteidzot Žerāru de Roju (“Iveco”). Kopvērtējumā gan līderim Eduardam Nikolajevam konkurentu vairs nav, jo Karginovs zaudē 36 minūtes, bet Airats Mardījevs – pat 40. Pirmās trīs vietas ieņem “Kamaz” braucēji.

Kvadriciklu vērtējumā 13. posmā uzvarēja Sarels van Biljon (E-ATV), bet kopvērtējumā Markoss Patronelli (“Yamaha”) ir 1 stundu un 50 minūtes priekšā Ignacio Kasalem (“Yamaha”).

Dakaras rallija finišs tiks sasniegts Čīles pilsētā Santjago.

 

Dakaras rallija 13. posma rezultāti un kopvērtējums aplūkojams ŠEIT >>